Pytanie o Guild Wars

Mam pytanie o Guild Wars. Chce ją kupic ale słyszałem ze w jednej z wersji jest cięzko zacząc nową postacią. Którą kupic.

Najprawdopodobniej chodzi o Factions. Zaczynasz na dosyć małej wyspie, a po jej opuszczeniu (co następuje dosyć szybko od początku gry) zaczyna się robić rzeczywiście ciężko.

W części Prophecies, poziom trudności wzrasta o wiele wolniej. Podobnie w Nightfall, Także pod względem trudności poseregowałbym je tak:

  1. Prophecies (najłatwiejsze)

  2. Nightfall (trudniejsze)

  3. Factions (najtrudniejsze)

Tak na marginesie, wg mnie szkoda wydawać pieniędzy na Guild Wars. Osobiście czekam na Guild Wars 2, a większą przyjemność z gry daje mi Lineage 2 na prywatnych serwerach (za darmo).

A jak nigdy wczesniej nie gralem w zadne mmorpg to którą kupic (która jest najnowsza)? Czy sa potrzebne podstawki? Nie trzeba pre-paidów? I czy działa na viste?

Ja na początek bym polecał Prophecies , bo jest najłatwiejsza i najłatwiej się wprowadzić w klimat gry.

Najnowsza jest Eye Of The North ale to jest dodatek niestety wymagający jednej z poprzednich kampanii, i żeby tam zagrać i tak musisz mieć max level (czyt.20lvl) więc to możesz sobie kupić jak już skończysz jedną z kampanii. A z samodzielnych kampanii najnowszy jest Nightfall.

Podstawka (czyli jedna z samodzielnych kampani, Prophecies, Nightfall, Factions ) jest potrzebna tylko do Eye Of The North cała reszta ( Prophecies, Nightfall, Factions ) to osobne kampanie, i nie wymagają innej do gry, bez różnicy która kupisz to możesz grać.

Nie potrzeba, kupujesz grę w sklepie i grasz za darmo ile tylko chcesz.

Jak najbardziej działa, sam gram :wink: