Pytanie o instalacje XP HE i router

Witam

  1. Od dwóch tygodni mam Laptop, na którym zainstalowany system. Teraz kupiłem XP HE i chce go zainstalować. Mam pytanie w związku z tym.

Czy instalacja XP HE różni się od XP PROF. Tzn czy jest możliwość sformatowania dysku przed instalacją nowego systemu tak jak to było w XP PROF? A jak nie (bo takie opinie słyszałem) to jak sformatować dysk bo stacji dyskietek nie mam, a innej metody nie znam.

  1. Druga sprawa to router. Kupiłem D-Link DI 524.

Jak wyłącze kompa to diody w routerze nadal świecą i jedyny sposób jaki mogę zastosować to wyłączenie routera z zasilania. Czy to jest bezpieczne czy tak można robić, bo nie chce by router pracował całą noc.

  1. I ostatnia sprawa chodzi mi o przekierowanie portów np. z emule. Wyczytałem, że by to zrobić muszę mieć w routerze ustawione statyczne IP. Czy to znaczy, że jak mam dynamiczne (tego zmienić nie mogę), to zawsze będę mieć low ID. Czy jest jakiś inny sposób.

Wybaczcie mi, że tyle tego.

Będe wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam

instalacja xp home wygląda tak samo jak pro po za jedną sprawą nie ustawia się hasła na konto administratora w czasie instalacji :stuck_out_tongue:

:o

Instalacja interfejs i inne są takie same PRO jest lepszy ale tylko dla zaawansowanych użytkowników domowy nie zauważy żadnych zmian.

Jestem amatorem i myślę, że HE mi wystarczy. Najważniejsze czy po przejściu wszystkich ustawień pojawi się okno z pytaniem czy sformatować partycje, na której już jest inny (stary) system, bo coś słyszałem że w HE tego nie ma, ale skoro twierdzicie, że jest także ok.

Został mi do rozwiązania problem routera

http://www.banita.pl/~pysiu/format/partycje.html tak wygląda początek :wink:

ad 2-Możesz wyłączać router .

ad 3-Źle słyszałeś . Pewnie komuś chodziło o zewnętrzne ip , a nie stałe.

Na zmiennym , ale zewnętrznym ip , będziesz miał high id.