Pytanie o Internet Chello

Witam, obecnie korzystam z internetu osiedlowego 2MB w dwie strony (symetryczny) ale na osiedlu rozpoczęły się prace montażowe chello mogę przejść w każdej chwili ale chciałbym wię poradzić was.

Pytania:

  1. 10 MB/s (taki wybieram) jeśli będę pobierać pliki typu P2P “Vuze” to czy będzie przeszkadzać ta różnica pomiędzy pobieraniem a wysyłaniem 10:1.

  2. Czy z programu typu “Vuze” to będę pobierał pliki około do 10240 kb/s, lub przynajmniej gdzieś w tych granicach (porty odblokowane, publiczne IP) - dlatego pytam.

  3. Proszę o opinię użytkowników chello 10MB/89zł, cenne wzkazówki mile widziane. Pozdrawiam

  1. nie powinno

  2. Internet Turbo (ponieważ tak nazywa sie oferta UPC Polska) to 10 Megabitów/s [Mbit/s] co daje 1280 kilobajtów/s [kb/s]. UPC nie blokuje portów, otrzymujemy publiczny IP.

  3. Vuze osobiście nie znam, za to polecam Moorhunt.

  1. Ludzie jakąś żyją na torrentach z łączami asymetrycznymi, wiadomo lepiej mieć symetryka wielkiego bo ratio robisz czy coś takiego(nie używam torrenta).

Ale akurat Tobie się tam upload zmniejszy o połowe a 1Mbit wysyłania to jest dobrze jak na nasze asymetryczne łącza.

  1. Jak Ci tyle dadzą seedy czy jakoś tak to wyciągniesz za pewne, chociaż kiepsko to widzę torrent i 10Mbit chyba że seedów od groma aktywnych(tych co Ci wysyłają).

Dzięki za wyjaśnienia :slight_smile:

Wiem o co biega:P ja teraz mając 2 MB z jednego pliku torrent czasem leci 130 KB/s, czasem szybciej a czasem 80 KB/s, ale 10Mbit to ja pytałem o to czy rozejdzie się to po całym bo ja jednego pliku zazwyczaj nie pobieram, 20 wrzucam:) i na raz się pobierają i o to pytałem czy byłbym stratny że 20 plików by się pobierało i np 500 KB/s a nie np 1000 :slight_smile: bo tak to wiadomo że jak więcej plików więcej seedów i sie rozumie:)

Witam.

Mam właśnie tego neta u siebie i powiem że jestem prawie zadowolony. Prawie, bo dają do tego neta denny modem “Scientific Atlanta” z którym mam czasem problemy typu: muszę go zresetować bo net nie działa, itp. itd.

Ale poza tym jestem prawie zadowolony :stuck_out_tongue: Nie raz widziałem na uTorrent transfery rzędu 600-700kB/s. A raz nawet 1100kB/s :smiley:

A z utrzymaniem ratio, nie powinieneś mieć tak wielkiego problemu (przynajmniej ja nie mam, ale specjalnie dużo też nie ściągam).

Sam internet śmiga, a pliki ~8MB generalnie nie nadążają się pokazywać w “menadżerze pobierań” w Firefox’ie, a już są pobrane :wink:

A co do samego torrenta, to przeskocz na uTorrent. Sam siedziałem na Azureusie (późniejszym Vuze), generalnie nie narzekałem specjalnie, poza pamięciożernością, ale gdy przeskoczyłem na uTorrent… prawie natychmiastowo zobaczyłem i poczułem różnice. Szybciej łączył się z klientami (a co za tym idzie szybciej wskakiwały transfery i były też wyższe), system tak przy nim nie “mulił”. Szczerze z doświadczenia polecam.

@Kichaa, dzięki ogólnie, widzę w Twojej odpowiedzi doszukałem się sensownych i zadawalających mnie odpowiedzi:P, czyli przechodzę:) Dzięki wielkie wszystkim, post uważam za zamknięty:)