Pytanie o jeden z procesów:/


(Alex Magic) #1

W/w proces nasywa się TASKMGR. Zabiera on dość dużo zużycia procesora. Skąd pochodzi ten proces i czy mozna go wyłączyć?


(Messiahone) #2

To jest groźny program! nie… nie, chyba nie… Czekaj jak się nazywa ten program, który włączasz kombinacją Alt+Ctrl+Del? Chyba jakiś TaskMenagjer czy coś, w skrócie chyba będzie to TASKMGR.


(adam9870) #3

Może wiesz gdzie znajduje się ten pliczek?

Jeśli plik taskmgr.exe znajduje się w C:\WINDOWS\system32 i to on wykorzystuje procesor to jest to raczej normalne. Jednak podejrzewam, że chodzi Ci o jakiś inny pliczek, który ma w nazwie taskmgr ponieważ w ostatnim czasie jest sporo plików wirusów, które przywierają takie nazwy.

Proszę więc wkleić logi i podać dokładniejsze informacje na temat problemu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654


(Leon$) #4

taskmgr.exe

Proces uruchamia menedżer zadań Windows

Pokazuje działające na komputerze procesy.

Program uruchamiany jest przez kombinacje klawiszy CRTL+ALT+DELETE.

:slight_smile:


(FXJ) #5

Sprawdz czy po wciśnięciu [Alt] + [Ctrl] + [Delete] w procesach masz więcej niż jeden wpis taskmgr.exe, jeśli tak to może oznaczać wirusa.

U mnie zużywa ten proces: 5 068K


(Alex Magic) #6

Jest tylko jeden ten proces jak włącze menadżer zadań. Loga nie wklejam bo wczoraj już wkleiłem i nic nie wykazało a proces ten jest od dawna.


(Kroton99) #7

Nie ma się co przejmować:

cytat:

"taskmgr.exe

Nazwa procesu: The Windows Task Manager

Opis procesu:Pokazuje działające na komputerze procesy. Uruchamiany kombinacją klawiszy CTRL+ALT+DEL. Proces nie jest konieczny do działania systemu lecz nie powinien być wyłączany dopóki nie powoduje problemów w systemie.

Proces systemowy:TAK|Wirus, Spyware, Trojan:NIE |Działa w tle: TAK |Odpowiedzialny za hardware: NIE |Używa sieci : NIE |Producent: Microsoft"

A tak na przyszłość, może komuś się przydadzą opisy procesów w Windows:

http://computers.artchemistry.com/procesy.html