Pytanie o karte graficzna

Nie wiedziałem gdzie zrobic ten temat… jezeli zle go “wsadziłem” to przepraszam. Mam takie pytanie dotyczace karty graficznej a mianowice:

Kupiłem ostatnio nowa karte graficzne MSI NX660 GT (NVIDIa GeForce 6600GT) i mam pare pytan do tej karty. Jeśli ma ktoś tą samą lub zna sie na tej karcie prosze o posta.

To je napisz.

Mój komp to Celeron 2.0Ghz / RAM: Kingston 640 166mhz / i włąsnie ta karta, i bez podkręcania na 3dMark 05 wyszło 2286… wydaje mi sie ze to mało, bo czytałem ze niektórzy maja po 3000++, przyczna moze byc słaba reszta sprzętu ??

-Jak jest z podkrecaniem tej karty bez dodatkowego chłodzenia ??

-Poszukuje programu do sprawdzania temperatury karty graficznej?

Opcja w sterowniku karty.

Jak się nie mylę MSI dodaje aplikację monitorującą kartę - sprawdź CD do karty.

a co z tym wynikiem w 3dmarku 05 ?? i z tym podkręcaniem ?

Nie ma sensu męczyć nowej karty , daj sie jej troche wygrzać (2-3 tygodni) a co do wyniku po podkęceniu grafy niewiele więcej zyskasz marków , a to za sprawą celerona , porównując wyniki w 3 dmark musisz również wźąć pod uwage reszte sprzętu, niby piszą że jest to program do testowania grafiki , i nie powinnien np. procek w takim wypadku grać tu jakiejś roli a jednak jest inaczej sam się o tym przekonałem kiedy to tylko zamiast celerona włożyłem pentium , punktacja w 3dmark znacząco podskoczyła.

Może jest tak,że karta chce rozwinąc skrzydła,ale słaby procesor ją blokuje,karta musi czekac na wyniki obliczeń procesora

Musisz wziąść pod uwagę, że masz dosyc slaby procek, oraz malo ramu i to jeszcze z taktowaniem 166MHz… Po co patrzysz na marki?? Jezeli wystarcza Ci ta karta, wszystk co chcesz Ci chodzi to się nie baw w nie… Szkoda zachodu i pomyslow aby uzyskac wiecej punktów… :wink:

Dodatkowo 3D Markom nie należy zbyt wierzyc,program powstał w celach markietingowych,aby pokazac graczom,że mają słabą kartę,a ta sama karta może całkiem nieżle sobie radzic z grami,sprawdż jak ci chodzą gry,to jest prawdziwy test wydajności,do najnowszych gier potrzeba 1 GB ram

Johny : masz stare wiadomości :confused:

Powiedzmy, że do “normalnego” grania w najnowsze gry.

Niestety teraz to już coraz częściej potrzeba 2GB RAM, aby cieszyc się wszystkimi efektami ( nie mówiąc już o reszcie sprzętu ).

Wydaje mi się, że kolega Johny ma racje.

Obecnie 3D Marki są tworzone, żeby pokazac, że nasz sprzęt nadaje się tylko na złom i mamy zakupic lepszy aby 3D Mark chodził płynnie. BZDURA :!: Tak jak mówi kolega, Twoja karta grafiki wystarczy na długo, a wynikami takich programów radzę się nie sugerowac.

Proponuje za to test programami takimi jak SiSoftSandra, gdzie mamy porównanie, wykresy, zestawienia, itp.

Dodam, że program testuje wszystkie komponenty komputera.


Co do pytania.

Jeśli myślisz o jakimś naprawde mocnym OC, to chłodzenie lepsze naprawde jest konieczne. Jednak ja Ci radze ( jak i reszta ) zakup nieco lepszych pozostałych rzeczy do kompa ( CPU, RAM, itp. )

oki … dziekuje wszystkim za odpowiedzi :] POZDRO

Twórcy gier często upraszczają grafikę,i nie rysyje się całych obiektów tylko widoczne części,np jeśli postac w grze jest zwrócona twarzą,zostanie narysowana tylko twarz,a plecy już nie,podobnie jest z budynkami,zostają rysowane tylko widoczne dla gracza

Drugim trikiem jest odpowiednia tekstura imitująca obiekt bardziej złożony niż w rzeczywistości

np. mamy model samochodu składający się z 5000 trójkątów,na tym modelu przygotowujemy tekstury,w grze dajemy obiekt,który ma 1500 do 2000 trójkątów,a teksturę nakładamy od tego z 5000 tyś. trójkątów,grafika wygląda ładnie,dobrze przygotowana tekstura,animacja jest szybka,bo engine gry liczy o ponad połowę miej wielokątów

Następnym trikiem jest mgła redukująca liczbę wielokątów,zamglony obiekt nawet w rzeczywistości jest niewyrażny,więc nie trzeba rysowac wszystkich jego szczegułów