Pytanie o kartę kredytową (skąd wzieła się taka kwota?)

(Deminiq) #1

Witam,

mam pytanie dziś wysłałem przelew z karty kredytowej po raz pierwszy na kwotę 111,98 patrzę w bankonline a jest coś takiego na karcie : Kwota wykorzystanego limitu: 252,60 PLN :o Skąd taka kwota się wzięła?? To ponad 100%

Dzięki za info

(ACIK-Wroclaw) #2

8) To pytanie do banku.

:arrow: Prowizja lub opłata za jakiś przelew np zagraniczny ?

:arrow: Podwójne wykonanie operacji (coś niechcący) ?

:arrow: A może ktoś ładnie się podpiął poprzez stronę do konta (hakerstwo jest w modzie).

:arrow: A może to się połączyły dwie opłaty oczekujące do zaksięgowania ( najbardziej prawdopodobne )

(Deminiq) #3

to nie jest przelew zagraniczny,podwójne raczej nie bo za każdymrazem

(w kartach płatniczych też) potwierdzam autoryzacje kodem Sms,ktoś się podpiął ? raczej nie bo sprawdzałem wyciągi z karty i NIC nie ma:( a jak się podłączyły te dwie opłaty do zaksięgowania do 2 razy mi zdejmą? Przecież to nie z mojej winy :frowning:

(Piotr 1990) #4

Jest sto tysięcy możliwości i raczej nikt Ci nie powie tutaj czemu tak jest:P

Po pierwsze sprawdź historię transakcji, zastanów się czy nie płaciłeś gdzieś kartą.

Drugie: jesteś pewien, że to było 111,98 w złotówkach? Może to była kwota w innej walucie.

To pierwsze co mi przychodzi na myśl, przy czym KAŻDA transakcja powinna być jakoś zapisana w historii z dokładną datą i kwotą, więc najlepiej zajrzyj tam.

Pozdrawiam

ps. jak pisałem to jeszcze nie było odpowiedzi powyżej:P

(Deminiq) #5

to w złotówkach : płacę przez allegro do cenega :wink:)

a co do transakcji to właśnie nic nie ma :frowning: szukałem tego przelewu tam ale nie ma NIC :frowning: i nie da rady jak sprawdzić. Jest to bank ING jak to ważne

a kartą nie płaciłem ...nawet jeszcze pin-u nie dostałem jest to nowiusieńka karta :wink:)

(PaPuX) #6

Nie płać za nic czego nie znajdziesz na wyciągu.

Zabierz ostatni wyciąg i udaj się z nim do banku w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

(Piotr 1990) #7

Tu kolejne dobre pytanie: czy suma obciążeń jest równa sumie wykorzystanych limitów? (Może z jakiegoś powodu /nie wiem, np. nie ustawiłeś limitów na karcie, wykonałeś przelew i system się pomylił, bo nie było odgórnie ustalonych limitów?/ wyskakuje Ci, że masz wykorzystany limit danej wysokości, ale mimo to może nie obciążyło Twojego konta ponad to, co przelałeś?)

(Deminiq) #8

Słuchajcie wiem już ... miałem kartę kredytową i wysłąłęm przelew do ultimy za 3 gierki na kwotę 252,60 potem kartę zgubiłem>zastrzegłem i zamówiłem nową ...myślałem że przelew nie dojdzie do skutku i ...kupiłem te gry w empiku.

Okazało się że przelew został zaakceptowany i mam problem bo będę miał 3 takie same gry razy dwa :frowning:

Nie wiecie czy może sklep internetowy ultima pójdzie mi na rękę i za tę kwotę da mi inne gry? zamówienie tamto jeszcze nie zostało wysłane

I dzięki za pomoc

(Piotr 1990) #9

Cóż biorąc pod uwagę prawa konsumenta możesz bez podania przyczyny po prostu zwrócić im paczkę jak tylko przyjdzie, poniesiesz tylko koszty przesyłki. Ale jak jeszcze nie wysłali zadzwoń do nich jak tylko zaczną pracować (poniedzałek?), może da się odwołać.

(PaPuX) #10

Nie odpakowuj paczki i odeślij.

Masz prawo 10 dni na zwrot nieotwartego towaru.

Całą suma pieniędzy zostanie ci zwrócona pomijając koszty wysyłki które w tym wypadku stracisz.

Ale to mała strata.

(fiesta) #11

Zapomniałeś o odsetkach i prowizji dla banku który wystawił kartę kredytową. Jak nie spłaci kredytu w wyznaczonym terminie to będą one rosły lawinowo. Tego niestety już nie cofniesz.

(Deminiq) #12

kasę mi zwrócą przekazem pocztowym tak?

(I Tomasz I) #13

Na karte zrobią ci zwrot.

(system) #14

Szkoda, że przy sprzedaży przez internet można do 10dni zwrócić towar... Ludzie kupują na Allegro przed sylwestrem ciuchy, w których różne rzeczy robią, a potem zwracają, bo przecież nie minęło jeszcze 10dni... Chore polskie prawa :frowning: