Pytanie o kompatybilność GeForce 8500 GT

Siema, jestem trochę ciemny w tych sprawach więc takie małe pytanie…

GeForce 8500GT podejdzie pod płytę główna M68MT-S2 Rev.A3? Dodatkowo procek mam AMD Athlon II x2 255.

Karta okazyjnie tania, więc by się przydała

Podejść podejdzie ale jeżeli ma służyć do gier to zapomnij.

Cóż słyszałem, że pod gry z nią średnio, masz na myśli ogólną kichę czy to, że nowości nie uciągnie? w sumie zależy mi tylko na Fifie 12 i paru sieciówkach pokroju Aion’a ta karta to i tak w sumie tymczasowy zastępca

Ta karta jest już prawie zabytkiem muzealnym i bardzo wydajna to ona nie jest więc bym się cudów

I cudów od niej nie oczekuję, liczę po prostu, że pociągnie jako tako coś starszego/swoich mozliwościach siadła mi ostatnio karta a z kasą krucho, więc jakiś zamiennik się przyda

Na najniższych by może poszła

Cóż, dzięki za info w każdym razie… zastanowię się nad tym jeszcze

hm, a nie wiesz może czy dostanę coś przyzwoitego do 250zł teraz? nie mówię o nówkach bo logiczne, że nie, ale coś co pociągnie coś przyzwoitego?

Radeon 4850 bo geforce 9600 nie ma co brać gdyż często padają ale podaj jeszcze model i moc zasilacza

Dostaniesz np. GTX260, który jest ok. 6x wydajniejszy od 8500GT.

Niestety karta wymaga mocnego zasilacza (TDP: 206W).

Z nowych kart, na których można w coś pograć:

6670 GDDR5 - ok. 300zł

7750 GDDR5 - ok. 350zł - nieco wydajniejsza od GTX260.

A jak tam marka i moc zasilacza? Za 250zł można kupić całkiem fajną kartę graficzną, ale może być tak, że będziesz musiał wydać 100zł na zasilacz i 150 na używaną kartę graficzną, aby zmieścić się w budżecie. Jeśli faktycznie nie zależy Ci na mega detalach, za ok. 150zł można kupić używanego HD 5670, do tego jakiś fortron 350W i w 250zł powinieneś się zmieścić, a i pograsz sobie.