Pytanie o legalność instalacji visty

Chcę zainstalować Vistę na próbę tak na 30 dni (bez slmgr na 120) i nie mam krążka do niej, i czy mogę sobie porzyczyć płytkę od kumpla i zainstalować ją na swoim kompie (chce ją tylko przetestowac, nie wiem czy warto wydać tyle pieniędzy), i czy da się bez klucza na 30 dni bo że na 3 to wiem :slight_smile:

Krótko i na temat: To nie jest legalne działanie :wink:

Szkoda :frowning: a będzie wogole jakis trial bo ja chce naprawde kupic ten system tylko nie wiem czy warto jak się ma XP może poczekać jeszcze ??

moja rada - poczekaj z Instalacją Visty przynajmniej do wydania SP1.

TaK TEŻ MYŚLAŁEM !!

…no to może nigdy nie nastąpić, bo coś ostatnio czytałem, że w związku z bardzo dobrą dystrybucja poprawek poprzez Windows update, być może SP1 i w ogóle serwis paki w ogóle nie powstaną dla VISTY…

Czy ty się słyszysz? Mówiono tak, ale SP1 do Visty już jest… Rozejrzałbyś się w około. A to ostatnio to chyba z parę tygodni temu.

No to co że już jest. Beta już jest, czy nawet Alpha. Beta WinFS też była i co z tego, skoro już jej nie ma, a nie finalnej też?

Niema żadnej Bety service packa do Visty - nie wypisujcie głupot…

Mówicie o zestawie hotfixów zapewne (o których MS mówi, aby nie instalować ich na własną rękę), ale idąc tym tropem to VISTA to system operacyjny obecny na rynku od długiego okresu czasu (bo jak rozumiem za datę wydania należy przyjąć pojawienie się pierwszej wersji alpha…) :stuck_out_tongue:

Mówimy o tym, co było przypadkiem na tegorocznym WinHEC.

1179360424.jpg

http://www.winfuture.de/news,31801.html

Prędzej to jakaś wewnętrzna alpha niż beta, ale takie coś było.

Może bety nie ma, ale jakaś wersja jest.

potwierdzam

taaaa… jakaś nawalona spyware, zwykły zbiór poprawek dostępny z update…

Mam Betę 3 Windows Server Longhorn i wyświetla mi, że mam SP1 v.126 :!:

d6564f3c4b740554m.jpg

Beta istnieje, ale nie jest publiczna.

Nie wiem czym się chwalisz - w prawym dolnym rogu widnieje jaka to beta…

Ja się chwalę :o

Miałem na myśli to, że Microsoft już przygotowuje SP1 dla Visty, jednak nie jest on dostępny dla ogółu…

Za to chyba jest w Windows Server Beta 3…

lukasz_xd

jeżeli chcesz wypróbować Windows Vistę to mozesz zainstalować Windows Server Longhorn - tak jak ja. Będzie wprawdzie trochę problemów na początku, ale potem masz oryginalną “Vistę” do 7 kwietnia 2008 roku.

Ryan

Niczym się nie chwalę, jakbyś chciał wiedzieć. Bo czym tu się chwalić, że ściągnąłem Windows Server “longhorn” Beta 3 z Microsoftu i ją testuję??

Przecież każdy tak może…

Między Windows XP a Windows 2003 jest jednak róznica. Windows 2003 Server jest bardziej stabilniejszy i nie pochodzi od XP-ka, raczej od Windows 2000. Świadczy o tym numer edycji (Windows XP - Windows NT 5.1, Windows 2003 - Windows NT 5.2).

Sam używam Windows 2003 Server i (na moim komputerze) śmiga lepiej niż poczciwy Xp-ek.

To jeszcze wyjaśnij mi dlaczego nie masz do niej klucza.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem: od czasu wydania XP 64-bitowego. XP 64bit zgłasza się zresztą jako Windows 5.2 a kompilacja kodów wykorzystujących niektóre windowsowe API (np. VSS) musi być linkowana z bibliotekami do 2k3 a nie XP.

Po pierwsze to nie jest klucz, tylko Product ID :smiley:

A po drugie, jakbyś chciał wiedzieć, to go wymazałem (Paint :!:), a poza tym nie jestem taki głupi, żeby umieszczać swój Product ID od Windowsa.

Tak, zgadza się, jednak chodziło mi o różnice pomiędzy Windows XP 32-bit a Windows Server 2003 32-bit.

Product ID nie pozwala na “odgadnięcie” klucza, więc wymazywanie go jest tylko marnotrawieniem czasu, to jedno. :slight_smile: Drugie - mówię o wielkim jak stodoła “dowiedz się o legalnej kopii oprogramowania” w prawym dolnym rogu, które wskazuje na brak klucza lub niepoprawny/wcześniej użyty klucz. :stuck_out_tongue:

To że pisałeś o 32-bitowej wersji zauważyłem, nie zmienia to jednak faktu, że snujesz błędne przypuszczenia. Historia kodu jest mniej więcej taka: NT4 -> Windows 2000 -> Windows XP 32 bit -> ( Windows Server 2003 32/64 bit i Windows XP 64 bit ) -> Vista -> ( LH Server i Vista SP1 ). Każdy nawias to wspólny kod. Kod Windowsa 2000 zawędrował też do pierwszego Xboksa a później ewoluował w dasha Xboksa 360.