Pytanie o legalność instalacji visty

:o Odkrywczy jesteś… Owszem, nie pozwala na “odgadnięcie” klucza, jednak Product ID też odpowiada za legalność systemu, gdyż zależy od klucza. Dla przykładu: SP1 jak i SP2 od Windows XP identyfikował pirackiego Windowsa na podstawia Product ID.

Ikona “dowiedz się o legalnej kopii opragromowania” pokazuje się, gdy Windows jest poprawnie aktywowany. Jeżeli masz Vistę (legalną), też Ci się to pokaże. Więc nie stwierdzaj pochopnych wniosków.

Poza tym, jeżeli cię to tak interesuje, to proszę bardzo, ja chętnie pokaże Ci mój pulpit Longhorna z niezamazanym Product ID. Mało tego, pokażę ci również wynik działania WGA, które stwierdza że system jest legalny.

No tak, zgadza się, jednak chciałbym podkreślić, że Windows 2003 Server bardzej przypomina Windows 2000 niż Xp-ka. Owszem, źle napisałem, że Windows 2003 Server nie pochodzi od Xp-ka. Pomimo tego jednak są różnice pomiędzy 2003 a XP (oczywiście w wersji 32-bitowej).

Czyli mam rozumieć, że zamazałeś Product ID, żeby ukryć fakt posiadania pirackiego windows? :stuck_out_tongue:

Nie za bardzo. Mam dwa kompy z Vistą i dwa z LH Serverem - metka z informacją o legalnym oprogramowaniu pojawia się jeśli a) nie podałem klucza przy instalacji wcale b) klucz nie przeszedł pomyślnie walidacji online (co może być spowodowane ponownym użyciem klucza - często legalne - lub niepoprawnym kluczem - przeważnie nielegalne).

To tylko beta - średnio mnie interesuje jej legalność. Rozbawił mnie jednak Twój zrzut ekranu i postanowiłem się tym podzielić. Najwyraźniej mamy odmienne poczucie humoru. :wink:

W krestii użytkowej - tak, to systemy serwerowe. W kwestii kodu - nie.

Jasne, jaki byłby sens tworzyć odrębne produkty, gdyby się od siebie nie różniły. Fascynuje mnie jednak jakie to kolosalne różnice dostrzegasz. Szkoda tylko, że to jest dział o… Viście. Więc chyba powinniśmy ten OT zakończyć. :wink:

Wiesz co? Nudne się to robi. Ukryłem Product ID z przyczyn jakie wcześnie podałem. I tyle.

Ech… Niedobrze mi się robi jak ja to słyszę. Najlepiej sam zobacz. I popatrz też na opinie użytkowników, którzy twierdzą, że Windows 2003 to najstabilniejszy z systemów Microsoftu. I od niego pochodzi też Vista i Longhorn Server.

No nareszcie! Myślałem, że będziemy się kłócić jeszcze długi czas :slight_smile:

Ale ok. Nie będziemy się sprzeczać…

Znam też użytkowników, którzy twierdzą, że największa wtopa w historii MS - Windows ME - jest super systemem. Nie opieram się przeważne na opiniach większości (ani w ogóle na opiniach anonimowych grup). Większość nie musi mieć racji (większość wybrała prezydenta Polski).

Nie twierdziłem też, że 2k3/LH/Vista nie są stabilne. Twierdzę jedynie, że różnice między XP i 2k3 są nieznaczne. I mam ku temu podstawy. :slight_smile:

Tylko chwilkę. :stuck_out_tongue:

Napisał skąd.

Ludzie mają różne odchyły… :mrgreen:

http://www.microsoft.com :mrgreen:

Mam już Vistę Ultimate kupioną w sklepie po rabacie i zainsatlowałem LS2008b3 różnica to ta że Server ma WinFS (taka widoczna na pierwszy rzut oka) Proszę o zakończenie posta przez Admina forum będz moderatora z góry dziękuję.

masz racje… sam sprawdzałem

1 na Longhorn serwer i była ta ikonka dowiedz się o legalnej… (miałem wpisany klucz , system pobrany z Microsoft.com)

2 na viscie- mam orginalną i też jest…

lukas_xd , jezeli chcesz zeby bylo legalnie, to pozycz Viste od kolegi i zainstaluj u siebie na 30 dni a potem skasuj i oddaj koledze, ale zanim zainstalujesz, twoj kolega musi ja najpierw u siebie odinstalowac, wtedy na bank jest legalnie

niejest legalnie bo instalcja systemu jest dozwolona tylko na 1 komputerze WŁAŚCICIELA systemu czyli kogoś na kogo stoi faktura za system a to co poisałeś to każdy by mógł zrobić (ściągnąć i nie crackować) to jest ewidentne łamanie umowy licencyjnej urzytkownika systemu Windows (co by było jakbym aktywował przez przypadek na swoim komputerze i on już by nie mógł go aktywować wtedy on miał by pirata) Taką rzecz można zrobić jak ktoś ma wersję BOX ale mój kolego takowej niema (z MSDNAA jest OEM) Po drugie niewiem czy będzie działać przez 30 dni wersja RC2 chodziła u mnie przez 3 dni a RTM w ogóle nie chciała się uruchomić bez aktywacji produktu. (Na próbe zainstalowałem bez cd-keya i się nie dało bez aktywacji dalej pracować)