Pytanie o legalność ściągania komercyjnych aplikacji itp

Jeśli posiadam pewien koncert na kasecie VHS (oryginał), to czy jeśli pobiorę jego kopie z internetu, aby nagrać na dvd (na własny użytek), to będzie to łamanie licencji? Oczywiście po pobraniu nadal posiadam kasetę VHS z nagraniem.

Złamaniem licencji byłoby wtedy, gdybyś sprzedawał dany materiał komercyjnie.

Dla własnego użytku materiał jest legalny.

Jak dla mnie - tak :slight_smile:

Poszukaj gdzieś u siebie w mieście miejsca gdzie wywołuje sie zdjecie w takich sa placówki gdzie przegrywaja z kasety na dvd wtedy licencji nie złamiesz 8)

Moim zdaniem nie będzie a jeszcze przytocze przykład który czytałem ok pół roku temu.JAkiś chłopak pobrał u dziadka na kompa filmy z neta i został zlapany i uniewinniono go bo jego rodzice mieli w domu te filmy na dvd

Jak dla mnie - nie.

Była kiedyś podobna dyskusja o tym na forum ale nie mogę jej znaleźć.

Oczywiście to tylko sens gdyż dokładnego pytania nie pamiętam.

I doszliśmy wtedy do wniosku że jest to jak najbardziej legalne.

No a poza tym są sklepy które zajmują się takim przegrywaniem VHS na DVD - one wszystkie łamią prawo w takim razie?

A czy ten koncert można kupić na DVD?

W Polsce jest tak( zreszta nie wiem czy tylko w Polsce), że jesli mamy jakąs oryginalną płyte CD np z grą, to możem posiadać jedą kopie tej gry, ale podkreslam tylko jedną kopię, na własny użytek. A i to możemy zrobić to tylko z jedną gra. Jeśli mamy gier wiecej to już jest to niedozwolone ONLY ONE. Ja tak słyszałem.

To raczej nieprawda, a już napewno to że możemy zrobić kopie tylko jednej gry :?

moim zdaniem nie…gdyż zapłaciłeś za film.

nie radziłbym iść do miejsca gdzie przegrywają VHS na DVD bo jeżeli będzie taka sama jakość co vhs, to lepiej iść kupic film ten na dvd :?

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=11570 :slight_smile:

Nie, to jest wideo z przed wielu lat.