Pytanie o Lenovo IdeaPad Y530

Ostatnio w Komputroniku zobaczyłem coś takiego : http://www.komputronik.pl/pelny_prn,prod_id,69495/.

Bardzo spodobał mi się design tego lapka :lol: . Jako, że szukam (już bardzo długo) laptopa dowiedziałem się już iż IBM Lenovo to solidny sprzęt. Sprzęcik ten posiada bardzo dobre kości RAM-u, świetną (jak na ten przedział cenowy) kartę graficzną i świetny dźwięk (sam słyszałem). Jedyna rzecz, która mnie martwi to procek i jego 1MB cache. Co uważacie o tak małym cache’u. W jakich sytuacjach i przy jakich czynnościach najbardziej będzie tej pamięci będzie brakowało.

A tak poza tym co myślicie o tym sprzęciku. Może ktoś ma taki i podzieli się spostrzeżeniami! !!

U mnie na uczelni ma 2. kolegów taki sprzęt i powiem że bardzo mnie się podoba. Kolega mi dał do domu tego laptopa by zainstalować na nim czystą Vistę i wywalić partiition recovery przy okazji sobie przetestowałem laptopa. Ogólnie rzecz biorąc laptopa powala swoim wyglądem za co daję jemu maksymalną ocenę i tu nie mam cienia wątpliwości że jest to jeden z najciekawiej prezentujących się laptopów. Ma aluminiową otoczkę przy klawiaturze, no i ochronną szybkę na LCD co bardzo się chwali. Co do wnętrza to ma dość dobre parametry, niezłą kartę grafiki, jakość dźwięku też niczego sobie chodź troszeczkę cichy jak na 4 głośniki ja w swoim (hp pavilion dv9700) mam 2 a grają głośniej. No i wadą jak dla mnie jest wolny dysk 5200rpm. Być może dla tego że w swoim laptopie mam 7200rpm ale różnica w kopiowaniu dużej ilości plików jest widoczna. Nie spodziewałem się że aż taka różnica. Gdybym miał kupować laptopa to zastanawiałbym się właśnie nad tym modelem lecz o przekątnej ekranu 17 cali.

Z dużym przekonaniem polecam Ci ten sprzęt. Nie jest zwykłą plastikową zabaweczką. Nie jest błyskotką, której strach dotknąć, żeby się nie pobrudziła lub zepsuła. Solidna obudowa to duży plus. Głośniki nawet po podgłoszeniu ich do maksymalnej wartości nie trzeszczą i mają czyste brzmienie. Jedyną wadą jak dla mnie, to bardzo błyszcząca matryca, gdy idzie pracować z nim na słońcu, trzeba ustawić podświetlenie na 100% jasności. Nie “zżera” dużo baterii, u mnie pracuje ok 3 - 3,5h. Co do procesora, nie wiem jak ocenić, w swoim mam inny model CPU.

Jeszcze raz szczerze polecam owy sprzęcik.

Dzięki za pierwsze opinie! !!

Nie obawiaj się akurat tego. Ten lapek ma nowoczesną pamięć DDR3 która nadrobi wszystko.