Pytanie o MHDD

Witam. Mam takie pytanie czy może któryś z forumowiczów robił zerowanie dysku twardego programem MHDD? Jakie były efekty skutki zeroania tym programem? Za każdą odpowiedz z góry dziękuje :razz:

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Ja robiłem, efekt: dysk jak nowy (czyli pusty)

Inny program do tego: http://www.killdisk.com/

cosik_ktosik ja już czytałem ten link który podałes już dawno ale chciałbym właśnie sie dowiedzieć czy koś t go wypróbował na swym dysku i jakie były efekty. cosik_ktosik ty zerowałeś tym MHDD i jak nie było kłopotów puzniej z dyskiem?

Zerowałem MHDD i jak na razie nie było żadnych problemów.

cosik_ktosik ciekawe ile czasu by zajeło zrowanie 40GB?

zerowałem mhdd, ale ten program jakoś tak mi się nie podobał, polecam ci Active Kill Disc, tym robiłem i byłem zadowolony

levisek82 , jakieś dwie godziny. Wczoraj zerowałem 4GB 20min, ale dysk 40GB powinien być szybszy.

Zarówno MHDD jak i killdisk są bezpieczne o ile wiesz co robisz, żadnych problemów :smiley:

szybciej nie bedzie, co najwyzej dluzej :slight_smile:

10gb robi w ~50min. uzywajac wiersza polecen, z konsoli trwa szybciej, ale nie jest to zerowanie (pomimo tej samej komendy ‘erase’)

zeby zobaczyc czy cos sie zmienilo zapisz smart przed zerowaniem, po - zrob tez remap z konsoli i na koniec jeszcze raz smart

clockwork , będzie dłużej, źle się wyraziłem. Chodziło mi oto, że nie można porównywać tych dysków, gdyż 4GB jest zdecydowanie wolniejszy od 40GB. Mój był na ata-33, a ten pewnie na ata-100, więc prędkość zerowania będzie inna. Zresztą pisałem, około 2 godzin.

Polecam zerowanie algorytmem Gutmanna, 149 GB (160, 5400) zeruje w zaledwie 23 godziny :lol:

to nie tak :slight_smile:

interfejs nie ma duzego znaczenia - przecietna predkosc zerowania u mnie wynosila 4mb/s bez roznicy czy ata100, czy ata133 lub tez ata33 (bo i taki zabytek rzezalem)

taa, tylko zapomniales dodac, ze on nadpisuje kilka do kilkunastu razy :smiley:

w mhdd, jak zapuscisz loop’a to bedzie robil do usr*** i wyzeruje hdd ile razy bedziesz chcial - kwestia czasu i mozliwosci - mam ‘dedykowany’ komp do takich zabaw: pIII 700mhz/128mb ram i obowiazkowy flopy, wszystko pedzone delta 100w z jedynym wentylem w calyn sprzecie

Tak, można to wyregulować. Zazwyczaj jest 15 przejść, można ustawić więcej jak się ma wolny komp pod ręką :slight_smile:

A czy te programy ogą być pomocne w przypadku schrzanionej geometrii dysku?