Pytanie o nagrywanie na zwykłe CD gier powyżej 700 MB

Witam wszystkich

Mam pytanie, otóż posiadam obraz .mdf gry o rozmiarze 746 MB. Czy mogę go zgrać na zwykłą płytkę 700-megową? (nie mogę nigdzie w sklepie znaleźć 800-tki). Czy nie utracę przez to jakichś danych z gry? Chciałem sam sprawdzić, próbowałem już nawet nagrać, ale po włożeniu zwykłej płyty (700 MB) i rozpoczęciu procedury nagrywania, Nero odmawia, pojawia się komunikat, że potrzebny jest większy nośnik. Może w takim razie jest jakiś program, który pozwala nagrać większy plik od pojemności nośnika?

Sonny można wiedzieć skąd te gry ??

Złączono Posta : 30.04.2006 (Nie) 21:04

Ps da się ale ja ci nie pomoge :stuck_out_tongue:

przez alcohol 120% funkcja overburning

Można użyć przepalania (overburning) w trybie DAO, ale radzę użyć płyty 800 MB

Czy to ważne? nie ma to nic do pytania

nie wszystkie nagrywarki nagrają plytkę 800 mb (moja nie)

Hmm ale chyba to jest normalne ze plytka co ma 700mb po zrobieniu obrazu mdf zajmuje ponad 700. Wczytaj np. do Daemon Tools i nagraj na normalną 700 :slight_smile:

robrock no właśnie jest i to dwa.

  1. W orginałach nie ma gier w obrazie płyty.

  2. Orginał jest na płycie więc po co nagrywać

zrobil obraz plyty i tyle a jakby się przyznal ze ściągnął z p2p to tak samo jakby sie przyznal ze głosował na Kaczorków PiSiorków

Sonny nie napisał, że ściągął obraz tylko że posiada obraz. Wielu userów zaczyna się zachowywać jak oficerowie śledczy. Według mnie powinna na forum obowiązywać zasada domniemanej niewinności tzn. że się nie jest “piratem” i posiada się legalne materiały.

Złączono Posta : 30.04.2006 (Nie) 21:58

Dołącze taki przykład: kupiłem oryginalną grę, młodszy brat mi tą grę porysował cyrklem, więc ściągnołem sobie obraz płyty z tą grą z p2p. Czy postąpiłem nielegalnie ?

moim zdaniem calkiem legalnie gra stoi na półce a ty uzywasz kopii

Była o tym mowa na forum - poszukaj…

I okazało się, że to nie jest takie proste, a wypowiadała się osoba jak najbardziej kompetentna, znająca sprawę od podszewki

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#246930

Dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile:

To są rozważania dobre dla studentów czy teoretyków prawa

No właśnie, gdy prawo jest niejasne, a interpretacje przepisów są różne trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem.

I zachowajmy trochę umiaru szukając dziury w całym :slight_smile:

i tu sie myslisz, sa gry gdzie kupujesz samo pudełko z kluczem, wchodzisz na strone i ściagasz obraz…