Pytanie o nowe porty USB 2.0 oraz o klawiaturę i mysz

Zacznę od tego że mam stary komputer który posiada tylko 2 porty USB 1.1 czy 1.0

Mam hub USB podłączony do jednego (bez dodatkowego zasilania [model to Trust HU-1240Tp])

Na dniach będę mieć nową klawiaturę i myszkę (Razer Lycosa i Razer Lachesis - Laser 4000 DPI Banshee Blue) i mam z pytanie.

1.Czy nowy sprzęt będzie działać podłączony do huba?

Obiło mi sie o uszy że istnieje jakaś karta podłączana do pci czy jakoś tak i dzięki niej można mieć porty USB 2.0.

  1. Czy istnieje coś takiego jeśli tak to proszę napisać czy to działa dobrze i podać jakieś namiary na nią.

Pozdrawiam

Ja mam taki wynalazek na PCI i sprawuje się bardzo dobrze. Mam na tej karcie 4 gniazda USB 2.0 (+1 wewnętrzne), czasami podłączone są do niej 3 urządzenia jednocześnie i wszystko śmiga jak trzeba. Na allegro jest tego dość dużo, do wyboru do koloru:

http://www.allegro.pl/search.php?string=usb+pci

USB2.0 i USB1.x są kompatybilne. Tak więc, oczywiście będzie wszystko działać.

Takie karty maja po 4 wejscia usb 2.0 i nawet nie musisz ich kupowac na aukcji bo w zwykłym media markcie mozna kupić. Ja przynajmniej widziałem w warszawie na górczewskiej przy tesco.

Dobra dzięki sprawiłem sobie taka kartę działa bez problemu wiec klawiaturę i myszkę tez podłączę do niej.

Dzięki za wszystko :smiley: