Pytanie o Partition Magic

Witam, chciałbym sie poradzić na temat zmniejszania rozmiaru dysku

w programie Partition Magic.

Chce zmniejszyć moją partycję D:

z 60GB do 50GB NTFS.

Questions:

Jak długo może to potrwać w PMagic?

Na ile jest to bezpieczne i na co powinienem uważać (zapewne jakaś

kopia bezpieczeństwa będzie konieczna)?

Wszystie instrukcje przedstawiają to jako banalnie łatwe zdanie,

jednak, aby nie zbłądzić wole jeszcze zapytać…

Zmiejszanie partycji, nie potrwa długo będzie to około 5-8 min, w zależności od dysku. Opreacja jest ta w pełni bezpieczna i nie niesie ze sobą utraty danych.

Wykonujesz zmiejszenie partycji D:

Local Disk (D)-PPM-Żmien rozmiar/Przeńieś-Nowy Rozmiar, zmiejszasz o 10 gb.

I teraz zostaje ci wolne 10 gb, albo tworzysz nową partycje, albo dodajes to miejsce do innej partycji w taki sam sposób, tylko ze suwak naciskasz do góry i zwiększasz partycje.

Załączam tutaj spolsczenie napewno ci się przyda:

http://rapidshare.de/files/15869134/Pol … 0.zip.html

Dzięki bardzo, Zenek.

Mam nadzieje że pomoże mi to uniknąć akcjii w stylu brak dostepu

do mojego dysku D: Czy jakichkolwiek innych nieoczekiwanych.

pozdrawiam…

Z tym nie do końca się zgodze. Każda operacja na strukturze dysku (partycjonowanie itp.) niesie ze sobą ryzyko utraty danych. Co prawda jest ono w tym wypadku minimalne, ale istnieje możliwość uszkoszenia danych, więc lepiej pozgrywać na płytki najważniejsze dane. Przezornego Pan Bóg strzeże. :lol:

Rafał16 na dodatek polecam lekture:

http://komputery.katalogi.pl/temat28436/

Co do utraty danych podczasz pracy w PM, jest małe prawdopodobieństwo, wieksze niebezpieczeństwo to naprzykład, restart komputera albo chwilowy brak prądu. Moze to spowodować utrate danych, partycji a nawet uszkodzenie całego dysku. Chodż mało kto ma takiego pecha :slight_smile:

Ale jest i lepiej dmuchać na zimne. :mrgreen:

Dokładnie dlatego własnie pytam, zawsze watro zachować ostrożność.

Ta instrukcje czytałem w nocy(THX Zenek), niby prościzna ale wolałem jeszcze spytac.

Poradziłem sobie z tą operacją, jadnak i tak trzeba by jeszcze coś do poczytania wyrwać… :slight_smile:

wszystko na ten temat, pozdrawiam>>>>>>