Pytanie o płyty abita, asusa i dfi?

Witam, mam pytanko do posiadaczy abitka KN9 na nForce 4.

Jak sie sprawuje wam płytka czy jest stabilna, czy nie ma problemów sprzętowych (np. płyta+ram itp.) czy jesteście zadowolonie z zakupu?

Teraz drugie pytanie, byłem dzisiaj na giełdzie komputorowej i pytałem o abita, wiekszość ze sprzedających mówiła nie , nie mamy itd… A jeden z nich stwierdził nawet cyt:“Abitowi mówimy NIE” ? I tu sie pogubiłem: wiekszosc z recenzji chwaliła płyte właśnie na nForce 4 sam już niewiem może warto wybrać Asusa M2N-E albo DFI Infinity NF Ultra II ?

Czy faktycznie abit tak sie pogorszył? Zawsze uważałem go za jedengo z lepszych producentów. Asus i Dfi sa droższe od abita ale czy lepsze?

Z tego co czytałem to dfi ma dobre o/c (lepsze od abita), własciwie mi zależało by na bezawaryjności i stabilności. Co nieco chciałbym podkręcić zestaw ale “bez bicia rekordów”. Może wypowie sie ktoś kto posiada bądz testował płyty, a może ma ktoś linka do porównania poszczególnych płyt?

Dziękuje i pozdrawiam :slight_smile:

Podobny problem mają znawcy świąt - dla jednych ważniejsze jest bożenarodzenie dla drugich wielkanoc , podobnie ze sprzętem - jeden Ci napisze - tylko AMD inny - tylko Intel itd … a tak serio już - Abit to jedne z najlepszych płyt i tyle.

Bierz DFI Infinity NF Ultra II, kiedyś doradził mi ją ChrisG

Jeżeli chcesz tanią płytę na AM2 z NF4Ultra bierz Biostar NF4 AM2

Kn9 jest udana konstrukcja,OC dobre ,koszyk lepiej wykonany niz na DFI,i nastarcie masz cisze czego nieuswiadczysz na DFI.OC na prawie tym samym poziomie ze wskazaniem na DFI wiec wybor zalezy od upodoban.

A co do tego sprzedawcy co powiedzial

“Abitowi mówimy NIE”

to zle wspomina czasy jak byly problemy z servisem ABITA,i wyszlo pare plytek niewytrzymajacych oc lub mniej udanych.

kn9 310zl

http://www.imperium.net.pl/abit-kn9-nfo … -8715.html

DFI 360

http://www.imperium.net.pl/dfi-infinity … -8728.html

Jak bys sie zdecydowal na ABITA to pierwsze co robisz to uaktualniasz bios :lol:

Poszperałem trochę w sieci , przemyślałem to co napisaliście i to do czego doszedłem. Asus wypada kiespko na tle Abita i Dfi - odpada. Dfi tak bardzo dobra płyta lecz tu przemawia cena jest droższa o okolo 50-60 zł od abita i do tego musiałbym doliczyc 30-40 zł na pasywne chłodzenie Tak więc w mojej opini wygrał abit: cisza, dobra kompatybilności sprzętowa i całkiem dobre o/c.

Fakt ChrisG odrazu jak znajdę sie w posiadaniu płyty robie update biosu :mrgreen: Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :smiley: