Pytanie o procek i karte?

Czy jak kupie galaxy 7600gs na agp z ddr3 (poczekam az wyjdzie:) to mój procek athlon 2500+ barton nie bedzie ograniczał tej karty i czy rozwinie ona pełna moc na mym procku?

WIELKIE DZIEKI ZA POMOC :slight_smile:

procesor nie ma nic do tego…

a ty nie masz nic do tego forum, nie wiesz to siedzisz cicho, nie wiesz o tym, to się właśnie dowiedziałeś.

Kammil87 procek oczywiście ma znaczenie czy karta rozwinie skrzydła.

A się spytam czy kręciłeś go? Bo jak nie no to trochę będzie ograniczał tą kartę, a jak go trochę przykręcisz to powinno być dobrze.

Wielkie dzięki wigrus! !!

no to nie przez mnożnik tylko przez fsb :slight_smile:

Zeby nieblokowalo ta karte musial byc podkercic tego XP na 2200/2300MHZ 2700+ nadal bedzie blokowalo karte.

A pelene wykozystanie to na 2.5-2.6Ghz co przy twoim procku raczej bardzo malo prawdopodobne.

Oj powinnno ładnie iść po przestawieniu fsb na 200 mhz :slight_smile:

To jak nie opłaca się dla mnie kupować tej karty 7600gs na ddr3? Kupić lepiej 7600gs ddr2 lub 7300gt ddr3? A z podkręceniem szyny do 200mhz to mam nadzieje że żratujesz :lol: bo mam taktowanie szyny na 166mhz a taki skok doprowadził by mnie pewnie do dużego wydatku :stuck_out_tongue: A tak serio to da się tyle podkręcić mego Athlona na szynie do 200mhz? Pozdrawiam

Złączono Posta : 16.11.2006 (Czw) 9:44

Jeszcze jedne pytanko a tak ogólnie to mój athlon 2500+(Barton) będzie dużo zwalniał tą karte (Galaxy 7000gs na ddr3)? (ok 5, 10, 20%) :cry:

Oczywiście że da modele 2500+ mają to do siebie że bez problemu możesz podnieść częstotliwość po przez zmienienie szyny na 200 i masz wtedy bartona 3200 bez żadnego ryzyka ale nie zawsze to sie udaje bo też zależy od płyty głównej , pamięci i zasilacza. Jeżeli pamięci masz za 400 mhz to sprubój

Kammil87 podaj wpierw jaką masz płytę główną? Następnie jaki masz zasilacz,

wydatkiem w tym wypadku może być jedynie kupno lepszego zasilacza do kręcenia, a co do tych kart to teraz się tak zastanowiłem i doszedłem do wniosku, że kup 7300galaxy ddr3, wielkiej różnicy nie ma w tych kartach a i tak trochę procek będzie ograniczał tą kartę, a jak będzie Ci w przyszłości za mało mocy to przesiądziesz się na PCIe :slight_smile:

A Shawn Michaels dobrze gada :slight_smile:

A wydaje mi się, że Kammil87 masz bartona mobile, tego z lapków, co można było zmieniać mnożnik.

Ja mam płyte ASUSA A7N8X na nforce-2 i zasilacz 350 W. To jak da się zmienić mego bartona 2500+ na 200 mhz fsb? Właśnie nie wiem co z tą kartą robić? Czy poczekać i kupić 7600gs na ddr3 czy teraz 7300Gt ddr oczywiście dwie od Galaxy i na agp? Bo mam chęć pograć w Gothica :mrgreen: Dziś dzwoniłem do Galaxy i powiedzieli mi ze za około 1-2tyg pojawi sie 7600gs ddr :lol:

Złączono Posta : 16.11.2006 (Czw) 19:49

Jeszcze jedno pytanko duza jest różnica wydajności między Galaxy 7300gt ddr3 na agp w porównaniu z PCI-E. Czy obie karty podobnie się podkręcają?

wydajność nie znaczna, jakieś małe braki w wydajności mogą być spowodowane przez mostek hsi, ale to też nie pewne.

A kręcą się podobnie, jak mają takie samo napięcie na rdzeń i pamięci to podobnie :stuck_out_tongue:

Musisz poszukać w biosie a jak nie to na płycie głównej są takie zworki które musisz przestawić