Pytanie o procesor i FSB

Cześć tu znowu ja :slight_smile: Edytowałem temat, żeby nie zaśmiecać forum… Mam pytanie raczej dwa…

  1. Mój brat ma problem ma przegrzany procesor i gdy włącza jakąś grę to resetuje mu się komputer! Czy da się coś zrobić, żeby gry chodziły znowu?? Czy tylko możliwe wyjście kupienie nowego procesora ??

  2. Procesor mojego brata ma FSB rzeczywiste 133mhz, a efektywne 266mhz na jakie mam ustawić i gdzie? Czy będzie chodził lepiej?

Sorki jeszcze jedno: Mam czymś posmarować procesor przed włożeniem jego do płyty głównej? Czy starczy cooler do procesora? Nie trzeba nie wiem jakimś silikonem go przykleić? Zupełnie nie znam się na tym :(…

Proszę o odpowiedź !!

Pozdrawiam!

socket A, poznałem po chipsecie VIA KT333, płyta posiada slot AGP x4 karty zgodne to karty ze złączem AGPx4/x8

Bardzo dziękuje za pomoc!! :slight_smile: Jestem ci bardzo wdzięczny!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

ad.2 Nic nie trzeba ustawiać, jeśli w biosie FSb jest ustawione na 133 to defacto masz te 266…

OCZYwiście że trzeba posmarować, przecież spód radiatora jakoś musi przylegać do powierzchni zewn. jądra proca (obie powierzchnie nie są idealnie równe). Pastę nalezy nałożyć w ilości wystarczającej czyli takiej żeby pokryć jego powierzchnię ale żeby nie była to gruba warstwa (gdy będzie jej za dużo to nie będzie spełniać właściwie swojej funkcji). Nie dotyczy to radiatorów które pastę mają juz podklejoną na spodzie. Co do pasty to np: Arctic Silver 5 (koszt 12-16 zeta).