Pytanie o procesor w celu zwiększenia wydajności

Mam obecnie procesor Intel Pentium 4 D 820 2.8GHz Smithfield/FSB800/2x1MB chciałbym kupić coś bardziej wydajnego tak w granicach do 600 pln najlepiej na LGA 775 ogólnie to chcę przyspieszyć kompa bo mam 2gb ramu i gf7800gtx i ten procek chyba za słaby… zastanawiam się czy pentium D czy coś z Core2 Duo ? jak uważacie ? :slight_smile:

zdecydowanie core 2 duo :slight_smile:

z tym że czy twoja płyta obsługuje core 2 duo ?

Core 2 Duo E4300 dostaniesz w granicach 600zł,jak dobrze poszukasz :slight_smile: E4300 to dobry sposób na osiągnięcie niskim kosztem wysokiej wydajności. Potrzeba jednak do tego odpowiedniej płyty głównej, pamięci z nią współpracujących i innych nowoczesnych komponentów.

wątpię - dlatego odradzam wymianę czegokolwiek w tym zestawie (pentium D 3,2 GHz niewiele go przyśpieszy) - wymiana platformy tu chyba bez sensu , chyba , że b. bogaty jesteś :slight_smile:

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Moja płyta to Asus p5WD2premium ona ma gniazdo lga 775 wejdzie w nią core2 duo ? :slight_smile: a jeśli tak to jaki najlepiej do 600pln a jeśli nie to jaka alternatywa bo płyty raczej nie chcę wymieniać :wink: a ram mam 2x1gb kingston DDR2

Twoja płyta nie obsługuje Core2Duo …

To skoro core 2 duo odpada to co mogę zrobić ? poradźcie coś :slight_smile:

nic :stuck_out_tongue:

nieopłaca sie wymieniać proca na szybszego pentium D bo różnica bedzie niewielka :stuck_out_tongue:

możesz co najwyżej podkrecić nieco proca (jerśli płyta pozwoli i chłodzenie)

lub dozbierać kasy i wym,ienić proca + płytę główną …

rozumiem że 600 zł masz ?

to możesz sprzedać stary proc i płyte główną i wtedy p[owinno styknąć na proc + płyta :slight_smile:

A czemu on nie będzie pasował skoro np c2d E4300 1.80 GHz ma gniazdo procesora LGA775 czyli takie jakie mam na swojej płycie ? jakie wymagania musi spełnić komp aby wrzucić sobie c2d ? :slight_smile:

Może być też tak, że wystarczy aktualizacja biosu i C2D będzie bezproblemowo chodził :slight_smile:

Pnetiuma D nie opłaca sie kompletnie kupować ( po moim jednym topicu , właśnie mi ktoś to uświadomił , zrobiłem bląd i żałuje) Albo Core2Duo lub mocnego Athlona X2

musi posiadać obsługujacy go chipset :stuck_out_tongue:

To jaki najlepiej procesor a tą płytę byście polecali ? Chyba że ktoś by mi powiedział jak podkręcić tego pentium D o ile się da bo nigdy tego nie robiłem :slight_smile:

Ile masz kasy?

Asus P5N-E SLI

no tak z 600 pln bym wysupłał tylko ja bym chciał proca na tą moją starą płytkę asus p5wd2 premium…

Następnego pentiuma d?

Abit KN9 + X2 w 65nm.

Intel Pentium D 945 3.4 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 2x 2MB, 64-bit)

jest sens go brać ? będzie odczuwalna różnica czy bez sensu ? :confused:

KREC TEGO CO maz,strata pieniedzy,820 dobrze sie kreca 3.5GHz spokojnie przy lepszym chlodzeni 4ghz,a plyta ci nato pozwala,doksztajc sie co i jak i do dziela.

Albo sprzedaj swoja p5wd2 nadal dostaniesz dobra kase i p5n-e sli i do tego e4300/4400