Pytanie o sens wymiany AMD na Intel

Witam,

Obecnie jestem w posiadaniu komputera wyposażonego w Procesor AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5600 +.

Czy jest sens jego wymiany na Core 2 Duo E6550? Bo takowy właśnie dostałem od znajomego (płyta główna mu siadła i kupił całkiem nowy).

Oczywiście musiałbym dokupić jakąś płytę.

Pozdrawiam,

Tr.

Nie ma sensu, nie sądzę abyś dostrzegł jakąś różnicę.

W testach wychodzą na podobnym poziomie, zależnie od testu w jednych niewielką przewagę ma jeden a w innych delikatnie wygrywa drugi.

Według danych z neta wspomniany AMD ma zegar 2,8GHz a wspomniany intel 2,33GHz.

Jeśli wziąć jeszcze pod uwagę że musiałbyś dokupić jeszcze inną płytę główną to taka zmiana staje się kompletnie nieopłacalna.

Teoretycznie mam płytę główną MSI MS-7254 w której siedzi jakiś Intel Pentium D (obecnie stoi odłączona w szafie), ale nie wiem czy pociągnie procesor generacji Core 2 Duo (choć tutaj: http://archiwumallegro.pl/msi_ms7254vga … 62676.html - podobne sprzedawali).

Jakby się udało to miałbym drugi zestaw o podobnych parametrach.

Dzięki wielkie za pomoc, bo ja w tej branży jestem 4 lata do tyłu :slight_smile:

E6550 po oc zostawi daleko w tyle Athlona, więc jak wolisz. Lepszym wyborem jest athlon ii x2 i do tego jakaś tania płytka z ddr2 ew ddr3. pamięci ddr3 są tanie jak barszcz.

Raczej nie zamierzam robić OC, ani wymieniać swojego sprzętu na nowy.

Wolę pożąglować tym, w czym jestem posiadaniu.

Na ten mój procesor nie narzekam, wszystko działa jak na razie.

Ale skoro wpadł mi w ręce E6550 pomyślałem czy go nie wykorzystać.

Jeśli wydajność ich obu jest niezauważalna, to nie ma sensu.

Z czystej ciekawości sprawdziłbym go na płycie MS-7254, ale pytanie czy obsłuży i jeśli nie, to czy nie uszkodzi się coś.

Pozdrawiam.

torrent , sprawdź na stronie producenta płyty czy proc jest na liście obsługiwanych (czasem producenci podają że jakiś procesor jest obsługiwany od którejś wersji biosu i trzeba sprawdzić czy ma się odpowiednią wersję czy trzeba zaktualizować), jeśli jest to zadziała a jeśli nie to nie zadziała i lepiej nie próbować.