Pytanie o SP1 dla Visty

Witajcie. Posiadam legalną kopię Windows Visty Home Premium OEM. System działa na mojej konfiguracji sprzętowej przyzwoicie, również używane przeze mnie programy są z tym systemem zgodne. Jednak jako miłośnik nowości chciałem bardzo z bliska przyjrzeć się świeżej edycji Service Packa RC1 dla tego systemu. Wiem, że lada dzień Microsoft udostępni instalkę SP1 na swojej stronie, ale ja już sobie poszperałem w sieci i znalazłem odpowiednią paczkę instalacyjną dla mojego systemu. Jest jednak jeden problem - jako, że pozwoliłem sobie “okroić” instalkę mojej Visty ze zbędnych komponentów programem “vLite” (dzięki czemu sam katalog “Windows” po instalacji zajmował lekko ponad 3 GB, a nie ponad 8 GB jak to domyślnie ma miejsce), to SP1 nie chce mi się instalować (w pewnym momencie zgłasza błąd 0x8007000D i instalacja jest przerwana). Skojarzyłem to z faktem “odchudzenia” systemu, co potwierdził twórca programu vLite (dodatek SP1 RC1 można instalować jedynie na pełnej wersji Windowsa Vista, a ewentualnie po zintegrowaniu tego SP1 RC1 z instalką Visty i przygotowaniu tzw. wersji slipstreamed, można programem vLite usuwać niepotrzebne komponenty i elementy systemu i zapisać zmodyfikowany obraz instalacyjny dysku).

Troszkę się rozpisałem :wink: A zmierzam do jednego pytania… Wyczytałem, że zarówno wersja RC1 Service Packa, jak i wersja finalna, RTM, ma być wypuszczona w kilku wariantach (pomijam teraz podział na wersje dla procesorów 32 i 64 bitowych, jak i podział ze względu na ilość obsługiwanych języków). Chodzi mi o podział taki:

a) wersja standalone (samorozpakowujący się plik “.exe”, wielkość ok. 500-600 MB)

b) wersja do pobrania przez Windows Update (mała “paczka”, dostosowana indywidualnie do każdego komputera, z którego się ją ściąga, rozmiar ok. 60 MB)

c) wersja na DVD (zintegrowana Vista RTM + SP1 RTM)

Moje pytanie dotyczy tej ostatniej opcji - domyślam się, iż obraz tej finalnej płyty ze zintegrowanym SP1 można też będzie pobrać ze strony Microsoftu - jeśli tak, to na jakiej zasadzie mógłbym to zainstalować na swoim komputerze i czy współgrałoby to z moim kluczem aktywacyjnym i licencją OEM na system? Przyznam, że taka postać systemu najbardziej by mi odpowiadała, bo wiadomo, że każdorazowe instalowanie samego systemu i potem Service Packa np. po formacie dysku może być czynnością czasochłonną i upierdliwą, a integracja SP1 z instalką Visty ponoć nie jest takim łatwym zadaniem jak miało to miejsce w przypadku systemu Windows XP.

Już kończę te wypociny :wink: i proszę o jakieś informacje znawców tematu.

Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę.

Odpowiedzi na pytania, które zadajesz nie zna pewnie jeszcze nawet M$. Błąd, o którym piszesz jest związany z tym, że masz/miałeś zainstalowany SP1 w poprzednich wersjach beta i błędem instalatora w tej wersji pewnie będzie poprawiony dla publicznej bety.

Jeśli chodzi o integrację to obecnie jest to tylko możliwe poprzez stworzenie własnego obrazu Visty (jeśli się myle to niech ktoś poprawi)

legalna kopia :x jak to zrobiłeś

oem to kopia systemu, jak box to kopie sam sobie robisz a jak oem to kopją jest płytka orginalna z systemem a orginalny windows jest na dysku

Tajfo :

Nie instalowałem wcześniej żadnej bety SP1. Błąd wynika z faktu, iż moja instalacja Visty nie jest pełna (stworzyłem wcześniej obraz płyty z “wyciętymi”, niepotrzebnymi składnikami systemu, typu: rozpoznawanie mowy, obsługa niepotrzebnych mi urządzeń i sterowników, funkcja System Restore, itp.)

galka91 :

To proste! Znalazłem w necie sklep, który sprzedaje na raty bez zaświadczeń i zakupiłem Vistę oryginał. Teraz se spłacam :slight_smile:

Złączono Posta : 09.12.2007 (Nie) 13:25

W sumie rozmowa zeszła na boczny tor. Jeśli chodzi o system licencjonowania produktów Microsoft, to sporo się w tej dziedzinie ostatnimi czasy zmieniło. Kiedyś system w wersji OEM (znacznie tańszy) można było zakupić jedynie przy zakupie nowego kompa (w sumie wliczony był w cenę zestawu komputerowego). Później umożliwiono użytkownikom zakup systemu przy okazji zakupu dowolnego podzespołu komputerowego, typu np. myszka, stacja dyskietek i do tego urządzenia była przypisana licencja Windowsa. A teraz… teraz można już kupić system bez dodatkowego sprzętu, jednak długość żywota takiego systemu zależy od długości żywota kluczowych elementów naszego kompa, jak np. płyty głównej, procka.

A moje pytanie dotyczyło kwestii czy będę mógł po wypuszczeniu przez Microsoft pliku z obrazem zintegrowanego systemu z dodatkiem SP1 ściągnąć to i zainstalować u siebie na moim kluczach i numerach aktywacyjnych?

Błąd o którym pisze nie jest związany z tym o czym ty piszesz…

Próbowałem instalacji SP1 RC1 V668 na świeżo zainstalowanym legalnym i aktywowanym systemie i mam ten sam error (0x8007000D), jak na razie nie znam rozwiązania. Gdyby ktoś się już z tym uporał to proszę o info…

Niestety mylisz się, zainstaluj sobie czysty system :lol: Tak uporałem się z tym :slight_smile:

Wpisz sobie w wierszu poleceń

reg query HKLM\Components\DerivedData\Components | findstr /i /c:"-ntdll_" | findstr 6001.170

Jeśli w wyniku dostaniesz 6001.17047 lub wszystko poniżej to instalacja nie powiedzie się :lol: lub zatrzyma się na 10-13% Dobrze jest wyłączyć UAC przed instalacją.

Wszystko kwi w kluczy produktu, więc niepotrzebnie się martwisz… nawet z tej samej płyty co masz możesz zainstalowac inną wersję, ale musisz mieć do niej klucz…

a czy przypadkiem na polską VISTE nie instalujesz SP1 w wersji angielskiej?

Pakiet SP1, który pobrałem zawiera 30-parę języków, jest też i polski, więc w tej kwestii wszystko gra. Szperałem sporo w necie na temat tego SP1 i niestety wiele osób ma problemy z zainstalowaniem tego (występuje całe spektrum błędów z serii 0x800…). A nie jest tak łatwo rozszyfrować te błędy, ich przyczynę i sposób wyeliminowania…

co do wypowiedzi kolegi Felixz , tzn. że jak kupiłem płytę z Vistą Home Premium to mam też na tej płycie wersję np Ultimate?

U mnie nie było problemu :slight_smile:

Pewnie uruchom płytkę instalacyjną i nie wpisz żadnego klucza, pojawia się dialog pytający jaką wersję kupiłeś. Tzn. jaki klucz masz, bo możesz wpisać go w 30 dni od dnia instalacji. Możesz także zainstalować ULTIMATE i formatować kompa co 30 dni, ale nie wiem co na to licencja…

Przecież pisałem wyraźnie że próbowałem na czystym systemie…

U mnie SP1 zainstalował się dopiero po formacie partycji systemowej. Termin “świeżo zainstalowanym” jest dosyć szeroki.

Sprawdźcie sobie podpis tego SP1 bo krążą takie z wadliwym podpisem cyfrowym.