Pytanie o sterowniki i o kabel zasilający

(system) #1

Panowie pytam po raz kolejny bowiem dowiedziałem się iż gdy podpinam kabel zasilający do 7300GT http://cx.nd.e-wro.pl/allegro/Molex_Pcie.jpg

to nie musze go podpinać do obu molexów czy to prawda?

I drugie pytaniem :

Czy przed włożeniem nowej karty graficznej odinstalować sterowniki od starej karty graficznej? POsiadam najnowsze sterowniki kompatybilne również z 7300Gt i dlatego nie wiem czy je odinstalowac... Czekam na odpowiedzi..

(Longhorn2009) #2

W takim razie zostaw je.

(Cosik Ktosik) #3

Temat tego kabla już kiedyś był. Sprawdź, czy z jednego Molexa są zasilane wszystkie piny z wtyczki zasilania karty. Jak nie to będą one zasilane z drugiego molexa, który w tym momencie powinien zostać podłączony.

(system) #4

Czyli obie podpiąć???

(Cosik Ktosik) #5

Jak sprawdziłeś, że tak jest, to podepnij obydwie.

(system) #6

Panowie potrzebuje rady.. Zakupiłem Fortron no i tu zaczyna się problem, bowiem moje mobo ma zasilanie 20pinowe natomiast w zasiłce kabel jest 24 pinowy..Wiem że istnieją przejściówki ale jaką polecacie? czytałem że i bez przejściówki odppali.. to prawda??

ps. ten fortron posiada kabel zasilający o takiej samej wtyczce jak ta przy tej przejściówce na molex zatem można go użyc?

(Maniekz1985) #7

A może byś tak tą 4-kę odłączył od 20-ki ??

(system) #8

W jaki sposób?

(Mateusz 931) #9

odpiąć, 24 = 20 +4 więc nie ma problemu .

(Maniekz1985) #10

A nie zauważyłeś, że one są łączone ?? Może tak rzuć okiem z bliska na tą wtyczkę 20/4 pin, heh.

(system) #11

Ale które odpiąć???

(Cosik Ktosik) #12

Jeśli zasilacz posiada już tą złącze zasilające (te same kabelki i pasuje do karty), to przejściówkę wywal.

A odpinasz 4piny (powinien być zatrzask, kable to czerwony, czarny i na dole żółty, pomarańczowy)

(system) #13

A co powiesz do problemu powyżej?/?

(Maniekz1985) #14

Jak, które ?? Chyba wielkiego wyboru nie masz skoro jedna wtyczka to 20pin połączona z 4-ma oO Po prostu je rozłącz.

(system) #15

Płyta główna ma 20pin natomiast kabel zasilający ma 24piny czyli od tego kabla 4 kable odpiąć??? ale które?

(Cosik Ktosik) #16

Pisałem już o tym: w jednym rzędzie jest to czerwony, czarny

i pod nimi żółty, pomarańczowy

(Maniekz1985) #17

Wyraźnie widać przecież łączenie na nich oO

(system) #18

Jest takie ułożenie... Czyli wystarczy włożyc do zasilania w taki sposób by te 4 piny ostatnie(kabel czerwony, czarny i pod nimi żółty, pomarańczowy) wystawały?

(Maniekz1985) #19

Nie wiem po co się z tym tak cackasz oO Taka wtyczka jest bo możesz rozłączyć ją jak masz gniazdo 20pin albo mieć w całości jak masz płytę z gniazdem 24pin. Po prostu je od siebie odseparuj/wyciągnij/wysuń/rozłącz/odepnij jak sobie chcesz, wtyczka się przez to nie uszkodzi, jeżeli o to boisz D.

(system) #20

Ale po co rozłączać skoro i taka cała nie wchodzi i będzie wystawac..Zatem czerwony, czarny

i pod nimi żółty, pomarańczowy jezeli znajduja się w ostatnich 4pinach nie podłączać i zostawić jako te wystające?