Pytanie o sterowniki i o kabel zasilający

Wtyczka jest tak skonstruowana (kształty), że nie włożysz inaczej. Sprawdź gniazdko na płycie i wtyczkę, a zobaczysz, że miejsca gdzie wkładasz wtyczkę, nie są kwadratowe, tylko mają dodatkowe ukształtowanie (np. pierwszy pomarańczowy jest kwadratem, drugi ma u góry trapez, trzeci czarny też).

Ja nie wiem, ale chyba pisze do obrazu oO

Co się stanie w przypadku złego podpięcia?? Nie odpali komp czy jakieś poważniejsze straty?

Popatrz się na kształt pinów we wtyczce, choćbyś chciał włożyć inaczej to ona ci na to zbytnio nie pozwoli.

[

Dajcie mi odpowiedź tylko na to pytanie i nie będe już was dziś męczył :):slight_smile:

W dniu 23.05.2008 , o godzinie 23:23 został dopisany post przez adis461

Nie istnieje zatem możliwość spalenia czegokolwiek???

Nie da się inaczej podłączyć, porównaj kształt bolców wtyczki (plastikowych otoczek) i kształty wewnątrz gniazdka. Początek wtyczki to pomarańczowy/pomarańczowy, dalej pomarańczowy/niebieski, potem czarny/czarny itd. Więcej tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_komputerowy

Początek gniazda=zaczyna się od tych kabli. Inaczej nie włożysz, do góry nogami wtyczkę też nie.

Prościej już się chyba nie da(4-ry ostatnie piny):

17-171-007-06.jpg

Dodatkowo: zatrzask we wtyczce pasuje do wcięcia w gnieździe płyty głównej, więc kierunku i położenia nie pomylisz.

Tak tak… Wybaczcie ale dziś jestem strasznie przy tumaniony :(…Sprawdziłem i się okazało że będę musiał odciąć te 4piny bowiem pewien element w płycie głównej uniemożliwia wystawanie tych dodatkowych (wtyczka się nie dociska) …

Tak to jest jak się za dużo zielska wypali.

Tylko uważaj żebyś sobie palców nie odetnął oO

Widzisz tego screen’a powyżej ? widzisz tą kwadratową część lekko wystającą ? A czy możesz tak łaskawie ją pociągnąć do siebie ? Czy to aż tak wiele, że aż musisz ją ciąć ?

Nie posiadam owej kwadratowej części lekko wystającej… :frowning:

Bo żeby ona wystawała to trzeba ją pociągnąć i tym samym odłączyć od tej dłuższej części :? :? :? :? :? :?

Nie ma czegoś takiego…Tym razem Ci mówie jak jest odciąłem…4 ostatnie piny:) Tak jak jest na obrazku…