Pytanie o tani komputer do internetu. Czy warto taki?

Witam mam pytanie poszukuje komputer na który bede korzystał z internetu i czasem ogladal jakiś film. Znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item392547742_lig … niowy.html

interesuje mnie wasze zdanie czy to nie jest kompletna lipa. Jak mówiłem komputer bedzie mi służyć do internetu, czasem ogladanięcia filmu i podstawowych spraw zwiazanch z programami word excel.

powiedz ile masz kasy to złożymy coś odpowiedniego :wink:

max 600 zł. Monitor, klawiature myszke i głośniki posiadam.

Do internetu i filmów spokojnie wystarczy,tylko trochę drogo.Akurat kupiłem nowy komp i stary mam na zbyciu.Do tego co chcesz byłby idealny,no i dużo tańszy(amd 2000xp,radeon x1600pro,768ram,zasilacz 300w).

nie radze kupować gotowych zestawów

Athlon 4000+

Foxconn amd690

Goodram 1gb 800mhz

fortron 350w

WD32000AAKS

A może na intelu. Zestaw z najnowszym procesorem Intela - atom.

Intel BLKD945GCLF

GoodRAM DDR2 1GB PC5300 (667MHz)

Western Digital WD 800AAJS - 80GB SATA II 7200rpm 8MB cache

Pioneer DVR-215D OEM black

Cooler Master Elite 340

Modecom FEEL III-350W

ok. 580 zł

Zależy, co komu odpowiada. Wszystko, co kupisz bez plomby na budzie jest składakiem. Rozszerz swoją wypowiedź bardziej. :slight_smile:

A wracając bardziej do tematu. Zestaw taki sobie. Do internetu i office’a nadaje prawie każdy komputer. :slight_smile: Filmy (Divx, Xid, DVD) obejrzysz i owszem, ale przy jakości kodowania HD (coraz bardziej wchodzącego w życie) sprzęt może się zatykać. Słabą stroną tego zestawu jest też zasilacz (na 100% wątpliwej jakości parametry użytkowe), który może Ci puscić z dymem każdą konfigurację. Ten najlepiej kupować osobno! Czyli coś o faktycznej mocy 350W, a nie naciąganej 400-setce. Tego nie można lekceważyć i nie trzeba wydawać dużo kasy, np. Fortron, jak kolega wyżej zasugerował.

Płyta główa od Gigabyte’a. Są lepsze i równie tanie. np. GA-MA69G-S3H - bardzo dobra podstawa na chipsecie AMD. Teoretycznie w tym wypadku można zrezygnować z zakupu dodatkowej karty graficznej, gdyż ta płyta ma zintegrowaną. Wolny slot na osobną kartę też jest. Skoro masz teraz mniej gotówki to myślę, że to jest całkiem dobre rozwiązanie. Później będziesz mógł sobie dokupić, coś mocniejszego :slight_smile:

Dysk twardy - 160GB wystarczy. Ja używam Seagate’ów i nie narzekam. Są one ciut droższe niż reszta, ale za to ciche.

Nagrywarka DVD, jeśli już to Pioneer DVR-215, a nie LiteOn. Pioneerem zawsze nagrasz i wszędzie taką płytkę odczytasz. Cenowo oscyluje obecnie w granicach 90zł.

Na intelu nie zbudujesz tańszej opcji. Zauważ, że w tym wypadku dysk wychodzi Ci tylko 80GB, a teraz mniejszego niż160GB nie opłaca się brać. Standardem są już 320GB

mati75 , zamiast takiej obudowy, dałbym mu zwykłą, ale ładną do 60 zł.

Zasilacz Modecome MC 350W za 90 zł w komputroniku

Dysk dałbym taki Samsung F1 320GB za około 140 zł.

Modecome Feel - szajs taki sam jak ten dysk Samsunga. Wiem, bo taki kupiłem. Mieli na okrągło i jest głośny.

Z modecome’a jeśli brać to tylko te z oznaczeniami MC, a nie feel!

Jakbyś zauważył Hator nie napisał Modecom Feel tylko MC a to róznica.

Procesor AMD Athlon 64X2 4000+ 119zł

Płyta główna Foxconn A690G 129zł

Karta graficzna Zintegrowana z płytą główną

Pamięć RAM GOODRAM DDR2 1 GB 800MHz 54złzł

Dysk twardy SAMSUNG 320GB HD321KJ139zł

Napęd optyczny SAMSUNG SH-S202H 70zł

Zasilacz ATX Fortron 350W 49zł

Obudowa ATX Mustang 1072A 39zł

Razem:

599zł

Hator , uważasz ze Samsung f1 to szajs? Jest to jeden z najlepszych dysków pod względem jakość/cena :slight_smile: Jest on bardzo szybki i cichy:)

buhahahahahaahahahaha :x

z takimi rzeczami to na PCLab :expressionless:

Czarekboss ,

bierz zestaw Kozunio12 tylko bez nagrywarki (już masz) i dołóż do lepszego zasilacza, Modecom MC-350 za 78zł i 2GB pamięci :wink: