Pytanie o Upload w NEO

witam. zaczalem uzywac program strong DC++ i zauwazylem ze jak upload sie zwieksza to DOWNLOAD maleje. mam NEO 128 no i moje pytanie jest takie: jesli UPLOAD jest na maxa to czy DOWNLOAD bedzie malal czy to nie ma zadnej roznicy ???

========================

Proszę poprawić błędy i zacząć używać polskiej pisowni. Inaczej tematy będą usuwane.

monczkin

Używając strong DC lub innej wersji DC++ często tak jest, że im szybciej od Ciebie pobierają to transfer Ci spada, ale nie jest to regółą, zależy jakie łącze ma osoba od, której Ty ściągasz, jeśłi ma porządne to transfer będzie wysoki. Strong DC ma możliwość ograniczenia uploadu ale za to możesz dostać bana na hubach

Nalezy użyć programu Netlimiter i ustawić wysyłkę dla danego programu P2P na poziomie np. 1 KB/s

Wtedy download nei będzie blokowany. W samym programie P2P oczywiście usuwamy wszelkie blokady i ograniczenia połączeń, gdyż ich limitowaniem zajmie się NetLimiter

MarS NetLimiter to oszustwo, po co w ogóle wchodzić na huby skoro Wszyscy zaczna ograniczać sobie połączenia i nic nie ściągniesz :evil:

Mylisz się. Często łącze jest tego typu, że jest spory download a minimalny upload. Korzystanie z NetLimitera to nie jest żadne oszustwo tylko rozsądne gospodarowanie takim łączem jaki się ma. Jakby autor wątku miał 15 Mbit łącze z uploadem na poziomie 1 Mbit to by tu nie pytał jak to ograniczyć

MarS wiem, że mając słabe łącze na DC++ bedzie marny transfer gdy ludzie ściągają od Ciebie ale coś za coś, najlepiej zostawiać kompa na noc i ściągać cały czas. Moim zdaniem jednak NetLimiter to drobne oszustwo i tak chyba mysli większość adminów na hubach skoro banują za to ludzi

Moża też zastosować program cFosSpeed który optymalizuje łącze w taki sposób że można płynie z max prędkością pobierać/wysyłać dane jednocześnie.

philips taka alternatywa mi sie podoba jak ten

a tak poza tematem to fajny avatarek masz :mrgreen:

Ja polecam ustawienie uploadu na poziomie 80% łącza

takl też można, ale po co skoro można ustawić na 100%Upload + 100% Download.

Dzięki :mrgreen:

Ten program działa na zasadzie automatycznego obniżania UL żeby można było normalnie ściągać :stuck_out_tongue:

Killer mylisz sie, poczytaj na google o zasadzie działania tego programu, on optymalizuje łącze pod względem równoczesnego wysyałania pakietów danych (upload + download)

Zarządzanie Ruchem cFos:

Pakiety kontrolne (ACK) otrzymują zoptymalizowaną pozycję w strumieniu wysyłanych danych. Pobierane dane są przesyłane z maksymalną prędkością.

shaping.gif

źródło: http://www.turbokrecik.info

Nie myle się, spd.exe pinguje server cfosa i na podstawie pingów obniża UL. Jest to szczególnie widoczne na kablówkach. Na moim DSLu 4096/512kbps jak zapcham cały DL to UL spada do 30kB/s i nie mówie tu o p2p które nawiązuje dużo połączeń tylko o ftp w obie strony, więc ilość ramek jest dużo mniejsza.

Hmm widocznie na łączach o dużych szybkościach tak jest u mnie na neo 256 jak na max wysyłam (10KB/s) to i tak mam max download (32KB/s)