Pytanie o Viste?

Witam, mam takie pytanie czy Windows Vista będzie mi na takim komputerze śmigał:

AMD Sempron 2200+ 1.51 GHz

512 Ram DDR

NVIDIA GeForce 6200

DVD-RW

I co muszę zmienić żeby chodził płynnie.

Dzięki z góry i pozdrowienia

może troche mulić…będzie chodzilo w miare płynnie…najlepiej ramu z 512 dołuż

chyba raczej nie, minimum to 1 Gb, no i procesor lepszy by sie przydał

uyżyj tego

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=1991

i zobacz jakie wyniki będą :slight_smile:

po aktualizacjach będzie w miare płynnie chodziło…bez faktycznie nie

Niestety nie bedzie śmigał, będzie chodził jako tako… (Vista Home Basic). Jesli RAM podwoisz to poleci z Vista Home Premium (Aero Glass) ale do śmigania to przydałaby sie karta graf. z 256 MB, 2 GB RAM oraz procek 3 Ghz lub każdy dwurdzeniowy.

po 1. każda vista ma takie same wymaganie…

po2. już przy 1GB ramu chodzi naprawde ok (vista)

to pojęcie względne, przesiadając się z XP trzeba mieć 2 GB, aby tak samo sie pracowało

z 512 MB RAM po wyłączeniu usług dało sie żyć, lecz nie po to się zmienia system by sie z nim męczyć, no chyba, że chcesz się z nim tylko zapoznać

Home nie ma Aero, więc ma mniejsze :slight_smile:

poczytaj w specyfikacji

http://sklep.vobis.pl/oferta/oprogramow … em_pl.aspx

http://sklep.vobis.pl/oferta/oprogramow … em_pl.aspx

to dlaczego wszędzie jest że przy 1GB ramu xp i vista chodzą tak samo, a po updatach nawet szybciej?? a przy 2GB zdecydowanie szybciej…przy 1G jest szybciej jak jest bdb procek 2 rdzeniowy…

wszędzie tzn. gdzie?

miałem Vistę na C2D z GeForce 7600, 512 RAM

dla mnie to była męka, dopiero po zwiększeniu do 2 GB RAM Vista moim zdaniem działa szybciej niż XP

z tym się zgodze…ale przy konfingu takim jak mój w opisie vista chodzi minumalnie szybciej niż xp…pozatym są badania, które dowodzą tego…linków nie mam już do nich…

wybacz jesli nie zobaczę nie uwierzę,

widziałem na własne oczy co się działo z moim sprzętem

reasumując na razie wydaj 300 zł na nowe podzespoły do komputera i pracuj na starym, niezawodnym XP

a 1GB to niebo a Ziemia…

mam dwie kości po 1 GB i chyba nie myślisz, że nie sprawdzałem jak chodzą pojedynczo

pytanie było

odpowiedź brzmi: NIE.

ok dziękuje wam wszystkim i myślę że zostanę przy Xp i zainstaluje sobie Vista Transformation Pack 7.0 :slight_smile:

nie zdiw się jak Ci się system posypie…wtedy nawet przywracanie nie pomoże :slight_smile:

lepiej Vista Inspirat 2.0, używałem i nie ma problemu zarówno z instalacją jak i deinstalacją

U mnie Business chodził na takim sprzęcie z 1GB i było git.

Teraz po dołożeniu do 2GB jest na pewno lepiej, ale twierdzenie że na 1GB jest męka to nadużycie.

ja musiałem się przesiąśc na Vista (komp. firmowy) i moje uwagi. XP na 512 działał znacznie szybciej niż Vista na 1024. Strony na Vista otwierają się wiele dłużej. Ogólnie poczekaj, az Vista sie ulepszy i stanie się konieczna. Swoją droga dziwi mnie, że wszyscy chcą sie przerzucać na Vistę jak nawet dobrze nie znają XP.

Z tym to się nie zgodzę. Jakoś transfery mam takie same jak w XP-ku.

Dziwne :stuck_out_tongue: U mnie jest bez różnicy (a czasem Vista jest nawet szybsza, a wcale nie mam superkompa). Jak tak bardzo Ci muli, to pozostaje optymalizacja usług, których w Viście jest sporo powłączane…

Vista staje się modna :slight_smile:

Elo. Na twoim sprzęcie system będzie mulił…

Wiem bo sprawdzałem na podobnym kompie. Za mało RAMu, słaby procek.

Na moim obecnym kompie Vista chodzi elegancko. Aż sam się zdziwiłem :wink:

Wszystko działa płynnie, a system zajmuje niecałe 500 MB pamięci.