Pytanie o wieżę i komputer

Witam mam takie dosyć czysto techniczne pytanko dotyczące podłączenia:

Wieża - Komputer

Mam podłączone za pomocą kabla 2 chinche i jeden mały jack

Prosze mi powedzieć czy to jest norlamlne jak wezme wieze gałke do połowy to słysze wyrażny szum?? Czy jest cos nie tak czy to tak powinno byc??

Pozdrawiam

na pewno tak nie powino być !

Witaj !!

A kabel nie jest “trafiony”?

jeżeli przewód miedzy kompem, a wieżą jest zbyt długi i nieekranowany może to powodować generację szumu

ale mi chodzi o to ze jak nie odtwarzam wogule muzyki czyli w stanie takim normlanym jest ten szum tam… jak wezme gałke w wiezy do połowy jak gra muzyka to szumu nie ma… czy to jest normalne??

jeżeli szum nie jest zbyt głośny to jest normalne, wszystkie elementy elektroniczne “szumią” z powodu wewnętrznych rezystanji, indukcyjności, pojemności itp., jest to tzw. “biały sygnał”, a wzmacniacz w wieży wzmacnia także i szum, gorzej by było gdyby w przypadku odtwarzania muzyki poziom szumu był większy jak sygnału i muzyka byłaby przytłumiona. Ale generalnie przyczyną szumu jest wzmacniacz w wieży.

no dokładnie jak słucham muzyki w winampie to szumu wogóle nie slychac jest on tylko jak wezme bardzo glosno gałkę bo jak wezme tak norlamlnie to go nie słychac tylko wlasnie sie zastawnaiałem jak to jest…

jak muzyka nie leci to słychac go wyrażnie jak wezme gałkę do połowy…

zastanawiam się czy sobie nie zakupić jakiegos lepszego kabla bo mam taki zwykły za 8 zł

zmiana kabla chyba niewiele Ci pomoze, radziłbym jak najkrótszy, a jak odepniesz kabel od wieży i tak samo ustawisz gałkę to szum się zmniejszy czy jest taki sam?

a wiec tak dzis na pokojnie sobie sprawdziałem i podziekowienie odrazu dla tego uzytkownika ktory

to mi kazał sprawdzic

w ustawieniach dźwięku nie masz wyciszonego pola CD Audio.

faktycznie mialem to odznaoczne i do tego najmocniej suwak w gure wypiey takze juz jest ten szum duzo mniejszy (nawet bardzo duzo)

jutro zoabcze jak bez kabla sie wieza zachowuje

pozdrawiam

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 12:59

jezli chodzi o ten post

to podczas odloczenia kabla szum sie bardzo zwieksza, jest bardzo wielki a jak dotnke kabel to tak trzeszczy bardzo takie uderzenie jak dotkne koncówke

i co ???