Pytanie o Wifi i router oraz internet


(Miques) #1

Zamierzam założyć sobie nowy internet o prędkości 2mb/s. Chce go podzielić na 2 komputery, gdzie w jednym znajduje się bezprzewodowa karta sieciowa (laptop), zaś do drugiego chcę dokupić http://allegro.pl/item166186030_karta_s ... n321g.html

Z tego co się dowiedziałem od pewnego użytkownika, by cieszyć się pełną szybkością łącza, przy korzystaniu z internetu tylko jednej osoby trzeba się zaopatrzyć w specjalny router z QoS. Tu wybrałbym najprawdopodobniej http://allegro.pl/item164882796_linksys ... o_vpn.html lub http://allegro.pl/item168293661_linksys ... _nowy.html

Czy te częsci które wybrałem będą dobre?? Chciałbym sie również dowiedzieć, czy to prawda co dowiedziałem sie od owego forumowicza?


(Lazowski) #2

tak , sprzęt jest dobry

poczytaj co to jest QoS i sam sobie odpowiedz czy tej funkcji będziesz potrzebował

http://en.wikipedia.org/wiki/Quality_of_service

ale raczej będziesz…


(Ferdek31) #3

sprzęt może być, co do QoS to najbardziej chyba jest potrzebny, gdy z internetu korzysta więcej niż jedna osoba aby sprawiedliwie podzielić pasmo.


(Miques) #4

Czy podział łącza przy korzystaniu z internetu dwóch osób dokona sieę samoczynnie i czy przy korzystaniu z niego przez jedną osobe prędkość powróci do maksymalnej?


(Ujk) #5

poczytaj sobie tu:

http://openlinksys.info/forum/index.php

włącznie z własnymi skryptami do podziału łącza.


(Ferdek31) #6

o to zapytaj sprzedającego, ze specyfikacji wygląda, ze tak bo jest po stronie userów możliwość podziałów, ale na allegro bywa różnie.