Pytanie o Windows Vista ,,czy na takim kompie mi ruszy?&quot

Na dzień dzisiejszy proponuję instalować wersje x32 bit :slight_smile:

x64 bit -> system przyszłościowy, na chwilę obecną w dalszym ciągu brak dobrego wsparcia producentów sprzetu.

ale ja nie wiem ile mój komputer ma bitów :confused:

djkogut :

Teoretycznie powinien Ci odpalić, dodasz jeszcze jedne HDD 40GB.

A twój procek niestety nie obsługuje x64~64bit jedynie zawiera x86~32bit.

Praktycznie, system będzie Ci mulił, o wydajności w grach tak jak w XP możesz zapomnieć.

Pozdrawiam.

a mi pójdzie (tylko nie pamiętam nazw i modeli sprzętu)

Pentium Core 2 Duo (nie pamiętam jaki dałem za niego 1300zł)

Ram: 4GB ddr2

grafika: ATI 256

dźwięk: creative X-Fi

HDD: 320GB (sorki za pomyłkę)

w kompie chłodzenie cieczą !!

Dino1992

to miała być prowokacja czy szpan kompem ?? :roll:

wątpię miejsca masz mało na dysku zainstalujesz system i tylko to bo nic więcej nie pomieścisz :slight_smile: ogólnie parametry jak na Viste słabe, na stronie microsoftu jest program który sprawdza zgodność z system włącz sobie i sprawdź

A czytałeś posty kolegi djkogut bo sadzę że wybierałes sobie które czytać .

Kolega chce tylko sprawdzić jak działa Vista, to wszystko,

Nie słabe, tylko w normie, spełnił minimalne wymagania systemowe :mrgreen:

Już byś się chociaż pofatygował podac linka do programu, skoro cały twój post nie wnosi nic do tematu.

Zanim kto kolwiek więcej napisze w tym temacie coś.

Pierwsze primo proponuję przeczytać cały wątek na forum, ze zrozumieniem !!

Bo to najwazniejsze.

Bo jak donoszą badania naukowe, coraz wiecej analfabetów rośnie na świecie, co czytać może i przeczyta, ale zero zrozumienia :mrgreen:

I na przyszłość w takich tematach i innych proponuję posty układać bardziej konstruktywnie, bo to co niektóre osoby prezentują, to tylko nabijanie postów, nic nie wnoszący post do tematu piszą z przekonaniem " a nabije posta" :mrgreen:

Tym zakończę swoje wywody .

a co zrobić żeby Vista mi nie muliła?

Przecież nie będzie Ci muliła :roll:

felek mówił że będzie mi mulił :confused:

mogę się z tobą założyć aero że przy takich parametrach będzie mu mulił, gdy włączy parę okienek lub np winampa i będzie chciał przeglądać strony to polegnie to są minimalne wymagania które zapewnią tylko rozruch sytemu (chyba że chce tylko zobaczyć bez instalacji nawet sterowników i usunąć system) a nie jego przyzwoite działanie Vista to nie XP, zauważ ze Microsfot radzi 1024 MB ram aby dobrze system chodził

To miało być pytanie czy Vista Ultimate mi pójdzie na tych parametrach

Te parametry nie spełniają minimalnych wymagań systemu.

akurat tu sie mylisz

http://blogs.technet.com/plitpromicroso … malne.aspx

tylko taka ilość ram jak dla takiego systemu to stanowczo za mało,

co do dysku to zmieści tylko sam system z rożnego rodzaju programami łącznie ze sterownikami będzie spoooooory problem więc przed instalacją Visty radziłbym kupić 1024 MB ramu i tak z 80 GB dysk dla spokojnej głowy

Ja proponuje osobą nie znającym się na problemie nie wypowiadac się w tym temacie :twisted:

Bo chłopakowi robicie metlik :x

Bzdury chłopie pleciesz , :mrgreen:

Pracuje na Viście od Października 2006 roku, z miesięczną Lipcową przerwą na xpka, i mam 512 ramu, i jakoś gdyby mi zamulał system , wywaliłbym go w xxxx :mrgreen:

Chłopcze , prosze nie pouczaj mnie co microsoft radzi a co, bo byś się zdziwił kim jestem :mrgreen:

Więc testuję skarbie Vistę/longhorna od kiedy była dzieckiem microsoftu, czytaj od buildu 4074, wszystkie buildy po kolei testowałem, więc nie bedziesz mi wpierał rzeczy o których pojęcia nie masz :mrgreen:

Vista ma minimalne wymagania 512 ram, tak jak xp 256 ram, XP na minimalnych wymaganiach chodził też dobrze.

To jest marna prowokacja chłopcze która Ci nie wychodzi. :mrgreen:

To zajżyj na strone microsoft, i poradź się źródła twórcy systemu, a się zdziwisz, bo teraz tylko wprowadzasz w błąd/

Nie przesadzaj, bo sterowniki normalnie zainstaluje, o ile już nie ma zaimplementowanych w systemie dla jego komputera :mrgreen:

:hahaha: dobre to było .

Raz jeszcze proponuję udać się kolego na stronę Microsoft i sprawdzić autentyczne minimalne wymagania systemowe.

Radzę wszystkim aby skończyli trolowac w temacie osoby nie mające zielonego pojęcia o systemie, bądź osoby, które czytały jaka to Vista jest zła.

Jeśli będzie miał 512 MB ram to intensywnie będzie pracował plik wymiany i o komfortowej pracy można zapomnieć.

za mały dysk twardy, z mało ram…

spróbuj na takiej ilości ram z tym systemem zagrać w jakąś nową grę, spróbuj film DVD przerobić na avi ile Ci to zajmie, możliwe że system chodzi ale zależy kto jak go wykorzystuje i do czego, tu sie liczy komfort pracy gram w grę chcę zminimalizować ją aby zobaczyć wynik meczu to nie czekam 5 min zanim ona sie zminimalizuje tylko siup i już albo podczas gry włączyć winampa, co tu dużo gadać zainstaluj na 15 GB dysku Viste i GTA San Andreas i do tego spróbuj ściągnąć parę mp3, to że testowałeś ten system to sie ciesz

pozdro

Sam mam 512mb ramu i procek taki jak ty masz i jeszcze nie zauważyłem żeby mi vista muliła (HP). Więc śmiało instaluj już mam ten system od daty jego premiery, ale radzę Ci dokupić 1Gb ramu i będzie świetnie:)

malydragon

o czytm ty gadasz, o jakich grach ??

Czytałes ten watek, czy tylko wybrane posty.

Kolega chce sprawdzić tylko jak Mu Vista bedzie chodziła :!:

Nie pisał ani nic o grach e.t.c