Pytanie o współpracę antywirusa z firewallem

Mam zainstalowany antywirus avast home edition 4.7 i właśnie zainstalowałem najnowszą wersję zone alarm, czyli 6.5.737.

Wcześniej gdy instalowałem zone alarm mając juz wcześniej zainstalowanego avasta ten wyświetlał komunikat o niezgodności tych dwóch programów i trzeba było wyłączyć w avascie jakąs funkcję bo inaczej przy używaniu przeglądarki internetowej komputer się resetował. Teraz ten komunikat się nie wyświetlił. Czy już naprawiono ten problem ?

prawdopodobnie firewall blokował aktualizację antywirusa, innej niezgodności nie powinno być, osobiście polecam Kerio jako firewall albo firewall z Pandy / z ostatniego PC Formata, pełna 3-miesięczna wersja /

tak ten problem jest naprawiony i Awast z ZoneAlarmem współpracują teraz bez zarzutu. Wiem, bo używam obu :slight_smile:

Kiero świetnie pasuje z Avastem.

U mnie Kerio grał z:

:arrow:AVG Anti-Virus Free Edition 7.5.408

:arrow:AOL Active Virus Shield 6.0.0.308

Złączono Posta : 27.10.2006 (Pią) 11:13

Widziałeś ranking antywirusów. Jak nie to polecam:

:arrow: http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=82&mnu=82

a ja powiem, że wersja Zone Alrm 5.5 współpracuje z każdym antywirusem bez problemu. Najnowsza wersja jest przedobrzona

AVG daleko za Avastem

AOL Dyskwalifikacja ze względu na warunki licencji i możliwość obecności komponentów szpiegowskich i reklamowych, zbieranie i wysyłanie informacji o użytkowniku.

Na stronie Avasta jest napisane:

Avasta tworzy każdy jego użytkownik, jak coś złapiesz wysyłaj do analizy za to można dostać wersje Professional.

michalj82 , możesz w Avaście wyłączyć Osłonę Sieciową.

Jeśli masz firewalla i tak nie jest ci potrzebna, a to ona najgorzej współpracuje z ZA.