Pytanie o wymiane sprzętu

Cześć ! W tym temacie chciał bym się was doradzić czy dobrze zrobie jak wymienie te częsci sprzętowe do komputera , gdyż nie stać mnie na inne części ;p

Moja obecna płyta główna - K8M800-M2 (czy ją zostawić ? wejdą do niej te procesory ? i czy udźwignie te procesory wypisane na dole ?) chcę wymienić na ASROCKA55M-HVS

Mój procesor - AMD Sempron 2600+ 1.60 GHz (zabytek ;p) chcę wymienić na “Intel Pentium G870 SR057 3.1 GHz” lub "AMD Athlon II X4 641 2.8 GHz " - Który bardziej polecacie ?

P.S Podaje link do mojej płyty głównej jakby co ;p

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=455&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=22&LanID=16

Koder12 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Płyta ma socket 754 a podany przez ciebie Athlon ma FM1, Intel nie wejdzie w ogóle bo płyta jest pod AMD.

Na stronie swojej płyty głównej masz wypisane wszystkie procesory jakie obsługuje i takich musisz szukać.

Najlepszą opcją jest wymiana płyty na np. MSI H61M-P20 (G3) 146,00 i do tego procesor Intel Celeron G550 za 156zł + oczywiście pamięć ram DDR3 ok. 66zł

Generalnie nie ładuj się w FM1 bo to później trudno rozbudować.

Hej,

Nie, nie wejdą. Nie ma płyt głównych, które jednocześnie obsługiwałyby procesory Intela i AMD. Zresztą skoro podałeś link do płyty głównej, to wystarczy wejść w zakładkę CPU, by sprawdzić, jakie procesowy obsłuży płyta główna.

Skoro w ogóle procesor nie wejdzie do gniazda na płycie głównej, to pewnie nie uciągnie. :stuck_out_tongue:

Ta płyta obsługuje tylko procesory z podstawką FM1. Zatem jedynie procesor AMD Athlon II X4 641 2.8 GHz będzie do niej pasował. Co do procesora Intela to pisałem powyżej.

Karta będzie do płyty pasować, ale jeśli oczekujesz wydajności, to kartę trzeba zmienić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Asrock 55M-HVS bez porównania nowszy (rok 2012) i z procesorem AMD Athlon II X4 641 oczywiście lepsze i szybsze rozwiązanie.

Twoja obecna płyta ECS jest z roku 2005, więc odpowiedź na te problemy sama się narzuca.

Co myślicie o tym ?

Płyte wymienie na ASROCK A55M-HVS

A procesor na AMD Athlon II X4 641 hm ?

Karte graficzną mam nVidia GeForce 7600 GS ją zostawię , myślę ze starczy .

I małe pytanie wejdzie mi gra Prototype na takim sprzęcie jak powyżej ?

Hej,

Połączenie jak najbardziej oki. Pytanie tylko do czego ma służyć komputer?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Do gier ;p

Do jakich zastosowań?

Jak pod internet, filmy itd to OK, jak pod gry to lepiej wziąć coś od intela celeron/pentium.

Jak masz w planach rozbudowę to sobie daruj fm1.

Dodane 16.12.2012 (N) 16:17

Do jakich zastosowań?

Jak pod internet, filmy itd to OK, jak pod gry to lepiej wziąć coś od intela celeron/pentium.

Jak masz w planach rozbudowę to sobie daruj fm1.

Pisalem już że do gier ;p ja myślę że ten procesor mi starczy z amd . Rozbudowy w jakim sensie ? Chce poprostu wymienić procesor i płytę bo mało fps’ów mam w grach i gra prototype strasznie się zacina , pod tą grę bardziej buduje xd W grze wymagany jest minimum 2.6 GHz , amd athlon ii x4 641 ma 2.8 GHz . Więc chyba bedzie nie ? ;d

Hej,

Nie starczy. Jeśli myślisz o komputerze do gier, to bez wymiany grafiki się nie obędzie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To na jaką wymienić ? polecisz coś ?

Hej,

Najważniejsze pytanie - jakim budżetem dysponujesz na zakup karty graficznej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ehm , nie mam pojecia . Moge zaproponować narazie 200 zł : //

Koder12 tyle tylko, że Celeron/Pentium od Intela są nieco wydajniejsze od Athlonów pod FM1, mimo dwóch rdzeni.

Co do grafiki to najtańszą możliwą opcją są używane 4850 / 6670, oczywiście na DDR5, DDR3 wystrzegaj się jak ognia.

Być może , ale jestem teraz w nienajlepszym stanie finansowym więc zbieram na to co jest w miare tanie i nie najgorze ;p

Więc weź Intela, taka moja dobra rada, wyjdzie taniej a jak będziesz chciał coś zmienić to nie będzie problemu.

Hej,

Skoro do 200 PLN to może coś takiego - XFX HD6570 1GB HD-657X-ZHF2. Generalnie najlepiej do tego zestawu dodać kartę opartą na układzie AMD, gdyż w połączeniu z płytą główną zestaw będzie miał nieco większą wydajność.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jaki intel pod FM1 ?

Dodane 16.12.2012 (N) 16:34

Z góry dziękuje , zastanowię się jeszcze nad nią i w 99% ją kupie ! ;p Tylko jeszcze jedno pytanie odnośne do zamontowania tego całego sprzętu . (procesor,płyta,karta graficzna) jak to wszystko podłączyć ? xd

Hej,

Nie ma Intela pod FM1. Jeśli bierzesz procesor Intela musisz wybrać też inną płytę główną. Jaki fundusz?

Pozdrawiam,

Dimatheus