Pytanie o wymiane sprzętu

Intel ma swoje podstawki, AMD ma swoje podstawki one nie są ze sobą kompatybilne.

Ja polecam taki zestaw: Procesor: INTEL Celeron Dual Core G550 - 2.60 GHz BOX, s-1155 (164 zł)

Płyta główna: MSI H61M-P31 (G3) - m-ATX, H61, 2x DDR3, 1x PCI-E 16x, VGA, DVI, S-1155 (155 zł)

Pamięć RAM: DDR3 GOODRAM - 4 GB / 1333, CL9 (69 zł)

Karta Graficzna: PCIex ASUS HD 6670 1024 MB DDR5, 128 bit, DVI, HDMI, DP - EAH6670/DIS/1GD5 (300 zł)

Całość: 688 zł

Od biedy tą grafikę, którą polecił Dimatheus, ale tak czy tak lepszą opcją jest DDR5.

Dryga rzecz, jaki zasilacz, moc i marka :slight_smile: bo to ma duże znaczenie.

Słuchajcie , ja też z tego względu kupuje ten procesor amd , i asrock plyte gdyż mam ją w moim miejscu zamieszkania kilka metrów od sklepu gdzie to wszystko się znajduje ;p Myślę że jednak pozostane przy tym sprzęcie co przedtem .

Dodane 16.12.2012 (N) 16:41

Jeszcze jedno pytanie , mam zasilacz firmy PROcomp Model:ATX LPK9 - 400W / Może zostać czy go muszę wymienić pod tą płytę ASROCK A55M-HVS i procesor AMD Athlon II X4 641 i karte tą co podał Dimatheus :evil:

Hej,

Jeszcze jedna ważna uwaga. Jeśli wymienisz płytę główną i procesor, konieczna będzie też wymiana pamięci RAM - stara płyta działała na pamięciach DDR, nowa posiada sloty jedynie na RAM DDR3.

Przeglądając specyfikację płyty głównej, którą obecnie posiadasz, trzeba napisać jeszcze jedno - wymiana grafiki też będzie potrzebna, gdyż posiadana działa na porcie AGP, a nowa płyta takiego portu już nie posiada - jedynie PCI-E x16.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli kupić tą kartę graficzną co to mi podałeś ? XFX HD6570 1GB HD-657X-ZHF2 , znalazłem jeszcze taką MSI N610GT-MD2GD3/LP która lepsza twoim zdaniem ?

Co do ram , ta będzie pasować ? GOODRAM GR1600D364L11/2G .

Hej,

Porządkując wszystko… :slight_smile:

Zasilacz to bomba zegarowa - na pewno czeka Cię wymiana tym bardziej, że przy takim sprzęcie byłby na granicach wytrzymałości, oczywiście gdyby był porządnym zasilaczem, a nie produktem zasilaczopodobnym . To i tak cud, że do tej pory się jeszcze nie spalił.

Tak, karta będzie pasować do wskazanej płyty głównej.

Tak, pamięć powinna pasować. Aczkolwiek lepiej wybrać jedną z tych, które przetestował producent - pełną listę pamięci znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Okej rozumiem , jeszcze jedno pytanie ;d , mógł byś mi podać link do dobrego w miare taniego zasilacza do tego mojego nowego sprzętu ? Sorki że cie tak męcze ale wolę mieć już wszystko gotowe ;p

Na przykład Aerocool AEROPGSVP-450

http://www.neo24.pl/?p=whitenergy_500w_box_05753 ten lub ten http://www.neo24.pl/?p=logic_zas_logi_lc_510_atx_pfc

Dodane 16.12.2012 (N) 18:44

Ten jest za słaby , teraz mam 400W a ten twój ma tylko o 50W więcej … wydaję mi się że nie nada się

Wystarczy, to porządny, tani zasilacz.

A te co ty podałeś to czarna lista i tykające bomby.

A czym się różni mój od tamtego ? Tyle samo W mają prawie ;p Ale mnie niestać na tego Aerocool AEROPGSVP-450 .

Co myślicie o tych :

http://www.neo24.pl/?p=logic_zas_logi_lc_510_atx_pfc

http://www.neo24.pl/?p=whitenergy_500w_box_05753

Hej,

Dokładnie. Dlatego pisałem, że Twój obecny zasilacz to nie zasilacz, a produkt zasilaczopodobny. Jeśli urządzenie jest markowe, daje stabilne zasilanie. Urządzenia z czarnej listy mają gwarantowaną moc tylko w jednym miejscu - na tabliczce znamionowej, nigdzie więcej.

Zawodnością i stabilnością zasilania. Generalnie dość łatwo przekonać się o różnicy. Wystarczy porządnie obciążyć zasilacze. Te z czarnej listy zamiast dać te gwarantowane 500 W, palą się, wysyłając pozostałe komponenty do komputerowego nieba.

Widać wpływ marketingu - ważniejszy od mocy jest producent i jego reputacja. Koniec kropka - tutaj dyskusji nie ma.

Więc na razie wstrzymaj się z zakupem i poczekaj, aż nazbierasz pieniądze na markowy produkt. W innym razie może się okazać, że nowy sprzęt pójdzie z dymem z powodu kiepskiego zasilania.

Niestety - szrot! I coś do poczytania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jakie kolega w końcu wybrał podzespoły, bo w temacie ciężko się połapać. Zawsze można pomyśleć o używanym (ale markowym) zasilaczu z allegro.

Hej,

Wychodzi na to, że:

:arrow: ASROCKA55M-HVS,

:arrow: AMD Athlon II X4 641 2.8 GHz,

:arrow: XFX HD6570 1GB HD-657X-ZHF2,

:arrow: GOODRAM GR1600D364L11/2G.

Nie zauważyłem tego pytania wcześniej. Na necie znajdziesz sporo poradników dotyczących tego, jak poskładać komputer. :slight_smile:

Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, aczkolwiek bardziej ryzykowne. W zasilacz nie wejdziesz, więc trudno orzec, czy nie było z nim coś kombinowane - a już na pewno nie przed jego zakupem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co składania to przy płycie głównej powinna być instrukcja co i jak krok po kroku.

Słuchajcie , znalazłem dzisiaj jeszcze jedną kartę graficzną ze złączem PCI Express x16 , MSI N610GT-MD2GD3/LP dobra ta karta będzie ?

Może być taki skład ? :

Płyta ASROCK A55M-HVS

Procesor AMD Athlon x4 641

Karta Graficzna MSI N610GT-MD2GD3/LP

Pamięć RAM GOODRAM GR1600D364L11/2G

Zasilacz BE QUIET! System Power S6 450W 80plus

Słaba jest bo ma szynę 64, ta którą zaproponował ci Dimatheus jest OK.

Do biura jak najbardziej się nada :wink:

GT610 to GT520 ze zmienioną nazwą, jej test możesz zobaczyć tu:

http://www.techpowerup.com/reviews/Zota … ce_GT_520/

Spójrz jak wypada w grach na tle R5670 (wydajność mniej więcej R6570 którego planowałeś brać). Przykładowy wykres:

crysis_1280_1024.gif

Jednym słowem - tragedia.

Moim zdaniem robisz wielki błąd, w tym budżecie nie złożysz dobrego komputera do gier i zaraz na forum będziesz pisał kolejny temat o wymianie karty graficznej na coś lepszego. Weź teraz Celerona G550 (ze zintegrowaną grafiką HD2000 - w tytuły sprzed kilku lat pograsz), do tego płyta na chipsecie H61 lub B75 (jeśli zależy Ci na USB 3.0 i SATA III), 4GB DDR3 i jakiś tani, ale polecany zasilacz (np. AEROCOOL VP-450).

Całość w sklepie internetowym wyjdzie około 600zł. Resztę trzymaj i dozbieraj do Radeona 7750 (~350-360zł), który wydajnością kilkukrotnie przewyższa wszystkie wymienione tu modele. W grach różnica będzie ogromna. Do tego z podstawką s.1155 masz dobre perspektywy na rozbudowę (czego nie można powiedzieć o FM1, tam już nic lepszego od Athlonów II X4 nie ma), w każdej chwili możesz do niej wsadzić i3/i5/i7 zarówno starszej (Sandy Bridge) jak i nowszej generacji (Ivy Bridge).

Rozumiem, że chciałbyś mieć wszystko od ręki, ale tak się po prostu nie da. Lepiej poczekać (razem z kartą zestaw wyjdzie ~1000zł) - zwłaszcza, że przecież zakup możesz rozłożyć na raty (najpierw cała platforma, później grafika), a w zamian mieć naprawdę dobry zestaw z perspektywami na przyszłość.

Rozumiem , ale mi nie chodzi o niewiadomo jaki zestaw komputerowy #-o Chodzi mi poprostu żeby na czas obecny można było sobie spokojnie pograć w jakieś gry typu “Prototype” bez lagów , jak już pisałem wcześniej nie stać mnie na taki sprzęt jak ty wymieniłeś powyżej :expressionless:

Teraz mam komputer procesor AMD Sempron 2600 + , i to jest cienizna ! W cs’ie FPS’y nie przekraczają 40 -,- A na tym sprzęcie co chce zakupić (jest powyżej) fpsy’y w cs’ie będą wynosić minimum 70 . O taką zmianę mi chodzi .

Dodane 17.12.2012 (Pn) 13:56

Może takie karty graficzne ? VERTEX 3D Radeon HD 6670 2GB lub GIGABYTE GV-N430-2GI

nie wiem czy będziesz odczuwał komfort grając w coś pokroju prototype na grafice pokroju serii 5600/6500. 6570 w wersji ddr3 to koszt ok 230 zł. za 250 masz hd4850 od vertexa, która jest dużo bardziej wydajna, ciągnie tez więcej prądu więc musiałbyś zainwestować w jakiś odpowiedni zasilacz.

Celeron g550 jest tez dość wydajnym prockiem, spokojnie sobie pograsz w starsze i nowsze tytuły.

To znaczy że jak zakupie Celeron’a g550 to nie będę musiał kupywać lepszego zasilacza ?