Pytanie o zasliacz


(Bubaspy) #1

Mój kolega ma procesor CORE 2 DUO E6300 1.86 Ghz . Wraz z nim dostał z obudową zasilacz 350 W CE + PFC PRESCOT . Czy od ''biedy'' może być taki zasilacz ? Jeżeli nie to jaki byście proponowali ?

Nie ponosze odpowiedzialności za tresć ie posta . Kolega nie ma internetu i napisał mi na kartce co mam napisać . Ja tylko zmieniłem forme osoby .


(system) #2

Jak dla mnie to chyba za mało... jakiś 400W dałbyś tu np. Chieftec już od biedy, a jak nie od biedy to tagan, topwer 400 wzwyż.


(Polarowicz) #3

Moim zdaniem ten tagan wystarczy : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18869 Jest bardzo dobry i ma odpinane kable dzięki czemu możesz zaoszczędzić miejsca w komputerze

co wpływa na przepływ powietrza, temperaturę i żywotność innych modułów.Dzięki filtrom jest bardzo bezpieczny i raczej nie spali Ci podzespołów podczas przeciążeń napięcia no chyba że będą bardzo duże (ja osobiście tagana używam podczas burzy i nigdy nic mu się nie stało ale nigdy nie wiadomo)

Pozdrawiam


(system) #4

taaaa ale ile kosztuje...


(Warebel) #5

wszystkie te tagany sa takie ciche? bo na allegro widze ich sporo, kazdy ma inny model i sie zastanawiam jaki bedzie nieslyszalny. czy kazdy, czy tylko te najdrozsze?


(Jinx83) #6

To może być jakiś Codegen.

Poczytaj co takie cuda mogą zrobić 8)

http://www.community.tomshardware.pl/co ... o=0&fpart=

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop ... e=threaded

http://www.oc-forum.org/index.php?showt ... ntry127372

Powiedz koloedze jak chce się długo cieszyć sprzętem niech szykuje 200zł na dobry zasilacz bo ten to brzmi supermarketowo :wink:

Ogólnie wcisnęli mu niezłą lipe.


(Bubaspy) #7

Ok . Napisał jeszcze że narazie nie ma kasy na nowy zasilacz . Ma zamiar kupić Chiefteca 450 W . Ile jeszcze sprzęt może wytrzymać na tym zasilaczu ? Postara sie go wymienić w najbliższym czasie .

Nie będe zakładał nowego tematu . Zawieszanie kompa lub restartowanie jest spowodowane przez zasilacz ? Jeżeli tak ( też teraz nie mam za dobrego 450 W ) to jak wymienie zasilacz to wszystko wróci do normy ( komputer przestanie sie zawieszac ? Czy trzeba będzie coś jeszcze wymienić ?


(Jinx83) #8

na to pytanie zna odpowiedź tylko wróżka... dzień, tydzień, miesiąc.

Poczytaj w jaki sposób takie zasilacze niszczą sprzęt.

jest i taka możliwość. jednak może to być wina oprogramowania, wirusa otp. ( postaw system od nowa, jak świeży będzie się wieszał to wtedy będzie można konkretniej pomyśleć)

kolejne pytanie do wróżki :smiley:


(McDracullo) #9

Lepiej Amacroxa :slight_smile:

Godzine, dwie, tydzień, miesiąc, rok...

Zmierz napięcia tak:

http://overclock.pl/index.php/artykul,felietony,111,,0

Do tego pomiar temperatur