Pytanie o zestaw komputerowy

Witam mam zamiar kupić sobie nowa skrzynkę PC za ok 2000zł dzisiaj byłem w sklepie komputerowym u siebie w mieście i oto propozycja z tego sklepu

1.Intel Pentium Core 2 Quad Q8300 4 x 2,50 GHz 4 MB Cache

2.płyta główna GIGABYTE GA-G31M-ES2C BOX

3.pamięć RAM 4GB Goodram DDR2 800 CL5

4.karta graficzna nVIDIA GeForce GTS250 512MB DDR3

5.dysk twardy 500GB Samsung 16MB Cache

6.nagrywarka DVD Samsung SH-S222

7.obudowa i box z zasilaczem tez i box 500w

8.wielofunkcyjny czytnik kart

9.karta dźwiękowa 5.1

i teraz moje pytanie czy taki zestawj jest opłacalny i czy starczy na długo dzięki za odp pozdrawiam

Zestaw taki sobie. Zasilacz na wstępie do wymiany.

A tak w ogóle to proponuję przejrzeć ten temat:

Klik

P.S

Przy złożeniu swojego PC, posiłkowałem się zestawem za 2000 PLN

Pozdro

Cóż mam bardzo podobny zestaw od dwóch lat (kartę graficzną i zasilacz wymieniłem po drodze). Raczej każda gra pójdzie w prawie maksymalnych ustawieniach.

Ale zasilacza box nie bierz, to tylko zaszkodzi komputerowi. W moim podpisie jest porządny zasilacz, który na pewno cię nie zawiedzie i pozwoli na jakąś rozbudowę w razie czego.

Jak na komputer za 2000 zł jest słaby,do wymiany wszystko oprócz dysku i nagrywarki

Podzespoły raczej stare. Chipset G3100 to już zabytek. Zaletą jest jej niska cena, to jedna z najtańszych (ok. 150zł). To płyta w rozmiarze mATX, pewnie chcą ją włożyć w obudowę standardową ATX, czyli będzie duuużo pustego i niepotrzebnego miejsca w środku, co paradoksalnie tylko pogorszy chłodzenie (wentylator w obudowie przepompowuje określoną ilość powietrza, więc większa pojemność to mniejsza cyrkulacja).

W tej cenie powinno dać coś się złożyć z procesorem i3 lub nawet i5 (od ok. 600zł, czyli tyle samo co ów Quad). A Gigabyte oferuje niewiele droższą (ok. 300zł) płytę obsługującą te procesory, ma nawet złącza USB3 (nie pamiętam oznaczenia modelu).

I może lepiej użyć pamięci Kingstona, wyjdzie ze 20zł drożej na komputerze, a więc pomijalna różnica. W nowszej płycie lepiej użyć pamięci np. 1066MHz (dopasowanej do szybkości szyny procesora).

Nagrywarka również beznadziejna. W dodatku ma stary interfejs §ATA, a teraz standard to SATA. Nie wiem, czy to model z literką L na końcu, czyli umożliwiający nagrywanie etykiet LightScribe, ale zapewne nie (jest z 10zł droższy).

Ja osobiście wolę nagrywarki LG, mają wszystko, w tym nagrywanie płyt DVD-RAM i LightScribe. Różnice pomiędzy cenami różnych nagrywarek są pomijalne.

Jeśli w cenie nie zmieści się karta graficzna NVidii (są drogie), to na pewno znajdzie się jakiś ATI, od ok. 500zł są bardzo wydajne modele, już z obsługą DirectX11, średniej klasy to już 300zł.

dzięki wszytkom za odp :smiley:

Amacrox Warrior 400W 159zł

I-BOX Force 2101 (b/z) 79zł

AMD Phenom II X4 925 /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/ 539zł

GoodRam 2GB 1333MHz CL9 199zł

Samsung SH-S223C SATA (black) 99zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 179zł

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ 269zł

Asus Radeon HD5750 Formula 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 499zł

Razem: 2022zł (www.esc.pl) ,jak chcesz by było mniej niż 2000 zł to można wsiąść HD 4850

dzięki gural777 spróbuje złożyć taki zestaw jak napisałeś pojezierze po sklepach najwyżej kupie w częściach jak nie uda się dostać takiego zestawu i się poskłada. Pozdrawiam