Pytanie odnoścnie temperatury CPU

(Matumbo) #1

Witam.

Mam pytanie (nie wiem czy dobrze dział wybrałem, jak tak to przepraszam) odnośnie temperatur.

W stanie nic nie robienia taka temperatura jest odpowiednia ? http://ifotos.pl/zobacz/Beztytuuj_npeqxwr.jpg/ czy za wysoka?

Pytam, bo ostatnio miałem problemy z CPU, bo w stanie nic nie robienia używał 50%.

(Semtex) #2

Zależy jaką masz temperaturę otoczenia, jak wygląda wentylacja budy. Jeżeli masz chłodzenie boksowe to temperatura wygląda normalnie.

(darek0107) #3

Temperatury rdzeni są OK Ale jak patrze na temperatury mostków to albo ten program pokazuje głupoty albo włączyłeś komputer po całodziennym trzymaniu go w zamrażalniku. Wydaje mi się że źle odczytuje czujniki. Co ? Mostek ma teraz 0 stC a miał max 64 stC ?

(Semtex) #4

@darek0107

Na AUXTIN nie zwracaj uwagi, to jest w 99% brak czujnika i zawsze programy pokazują głupoty, jeden z moich wcześniejszych PC pokazywał temperatury po 130°C :wink:

(darek0107) #5

@semtex

Może ma system pomiaru przełącznikowy tak jak wcześniej było na Core2Duo. Mam tak w laptopie. Ale to nie ma znaczenia. Trzeba by go "rozpędzić" i zobaczyć wtedy ile będą miały rdzenie bo tak to nie wiadomo. A co do mostków to nie wiem. ale jak te 64 jest prawdą be obciążenia to może trzeba przewietrzyć obudowę jakimś wiatrakiem. Nie wiem co to za płyta i jak ma rozpieszczone układy i jakie ma radiatory na nich?