Pytanie odnoścnie temperatury CPU

Witam.

Mam pytanie (nie wiem czy dobrze dział wybrałem, jak tak to przepraszam) odnośnie temperatur.

W stanie nic nie robienia taka temperatura jest odpowiednia ? http://ifotos.pl/zobacz/Beztytuuj_npeqxwr.jpg/ czy za wysoka?

Pytam, bo ostatnio miałem problemy z CPU, bo w stanie nic nie robienia używał 50%.

Zależy jaką masz temperaturę otoczenia, jak wygląda wentylacja budy. Jeżeli masz chłodzenie boksowe to temperatura wygląda normalnie.

Temperatury rdzeni są OK Ale jak patrze na temperatury mostków to albo ten program pokazuje głupoty albo włączyłeś komputer po całodziennym trzymaniu go w zamrażalniku. Wydaje mi się że źle odczytuje czujniki. Co ? Mostek ma teraz 0 stC a miał max 64 stC ?

@darek0107

Na AUXTIN nie zwracaj uwagi, to jest w 99% brak czujnika i zawsze programy pokazują głupoty, jeden z moich wcześniejszych PC pokazywał temperatury po 130°C :wink:

@semtex

Może ma system pomiaru przełącznikowy tak jak wcześniej było na Core2Duo. Mam tak w laptopie. Ale to nie ma znaczenia. Trzeba by go “rozpędzić” i zobaczyć wtedy ile będą miały rdzenie bo tak to nie wiadomo. A co do mostków to nie wiem. ale jak te 64 jest prawdą be obciążenia to może trzeba przewietrzyć obudowę jakimś wiatrakiem. Nie wiem co to za płyta i jak ma rozpieszczone układy i jakie ma radiatory na nich?