Pytanie odnosnie czyszczenia rejestru

czy wyczyscic caly rejestr ???

Jeżeli chodzi Ci o tzw. przeczyszczenie rejestru to usuwa się tylko puste, po odinstalowanych programach itp. rzeczach klucze więc nie czyści się całego rejestru. Gdybyś usunął cały rejestr to nie mógłbyś używać Windowsa. Zajrzyj do tego tematu:

:arrow: Kopia bezpieczeństwa rejestru systemowego

jest tam opisane co to jest rejestr więc proponuję poczytać.

Oczywiście jak odinstalujesz jakis program to możesz sam w edytorze rejestru poszukać kluczy po danej aplikacji i usunąć to ,jednak nie zalecam tego dla początkujących.

Są programy i wystarczy kilka kliknięć i już masz rejestr wyczyszczony z niepotzrebnych wpisów. Są programy darmowe oraz są płatne. Oczywiście dostępne są w większości triale tych płatnych programów które działają zazwyczaj miesiąć lub mają ograniczoną funkcjonalność ale jeżeli jednak zamierzasz sobie co jakiś czas czyścić rejestr to polecam bardzo dobry darmowy program RegCleaner. Albo z płatnych jest program jv16 PowerTools. Jeżeli chcesz przeczyścić rejestr używjaąc któregoś z tych programów to tutaj masz dokładnie opisane jak to zrobić :wink:

:arrow: Czyszczenie jv16 PowerTools

:arrow: Czyszczenie RegCleaner

dobrze ja to wiem uzylem programu jv16 i zeskanowalem wyskoczyly mi te bledy i wszystkie mam je usunac???

Teoretycznie: usuń tylko te wpisy które można bezpiecznie usunąć z menu wybór pozycji.

W praktyce jednak to różnie bywa: osobiście polecam usuwać wszystko co znajdzie jv16 jednak niektórzy mieli problem z systemem po usunięciu wszystkich wpisów (waga niska, średnia, wysoka).

Tak więc jak uczynisz tak zrobisz: na pewno warto wykonać kopie tych wpisów przed usunięciem.

Teoretycznie - tak, praktycznie - nie.