Pytanie odnosnie Emule v 0.49b

czesc,

Własnie przesiadlem sie z wersi 48b gdzie mialem high ID

a teraz po zainstalowaniu 49b za kazdym razem gdy lącze sie z

serwerem wyskakuje mi LOW ID

czy jest jakies sensowne wytlumaczenie czemu tak sie dzieje ??

Pozdrawiam

kasper , cóż, bywa tak, że w nowej wersji podłącza się, tylko, że ze skutkiem takim - LowID.

Seria pytań:

LowID tylko na eD2K??

Porty przekierowane??

Program nie jest przez nic blokowany??

czesc,na wstepie dzieki ze napisalas:) =D>

A wiec nie wiem czy tylko na eD2K-jak to poznac??

Z portami nic nie robilem-myslalem ze zostaną stare ustawienia ze starej wersji-

z którą ‘‘cos’’ robilem ale nie pamietam jak i co-

instalowalem mułka jakos z 1,5 roku temu :shock:

jak sprawdzoc czy program nie jest blokowany??

ale chyba stara wersja hulała na How ID nowa chyba tez powinna

czyli nie jest-no chyba ze trza jeszcze raz ustawic…

Dziekuje za pomoc bo raczej od emula nie jestem specem… :wink:

Pozdrawiam

viewtopic.php?t=173854

65602175ko7.png

Wytłumaczę na screenie:

takie coś powinieneś mieć na dole okna mułka. Dolna strzałka to eD2K, druga to Kad. Podłącz się do obu i sprawdź, która z nich jest żółta.

Jaki masz firewall??

A wiec jestem podlaczony do obydwu,a i obie strzalki sa zołte-

ale nie wiem czy o to chodzi:)

ale prz probie podlaczenia do serwera czesto przy KAD wyskakuje mi firewalled:/

a firewalla nie mam zadnego tylko tego w windowsie xp :roll:

Zobacz czy jest w wyjątkach zapory windows czy też innego firewalla. Jak jest , to masz problemy z administratorem sieci, blokuje Ci porty. Porozmawiaj z nim.

Panel Sterowania->Centrum zabezpieczeń->w sekcji Zarządzaj ustawieniami zabezpieczeń dla: klik na Zapora systemu Windows. W nowo otworzonym oknie wejdź w Wyjątki->sprawdź, czy eMule jest odhaczony.

tzn ja mam tak

panel sterowania-windows firewall-pozniej zaznaczylem na ON czyli zapora wlaczona ale w

exceptions odhaczylem emule- czy tak nalezy zrobic??

Poza tym wydaje mi sie ze jezeli hulało mi na 0.48a na High ID

to powinno i teraz przeciez nic nie zmienilaem-sam juz nie wiem

a moze cos w ustaiwniach routera -mam WiFi Netgeara???

Pozdrawiam

Firewlled przy KAD oznacza to samo co LowID przy eD2k.A więc informuje Cię, że Twój Emule działa wolno.

Poczytaj jeszcze to.

Bez odpowiedniej konfiguracji routera będziesz otrzymywał low ID. Router działa jak tarcza, maskuje adres IP komputera w sieci LAN. Kiedy inny klient próbuje się połączyć z komputerem, który jest widoczny poprzez router, widzi tylko IP routera a nie komputera z klientem eMule. Aby temu zapobiec, wszystkie porty z listy, które służą do przyjmowania wszystkich rozkazów – port 4662, 4711 TCP i port 4672 UDP – muszą być forwardowane.

Przeczytaj instrukcję do routera. Poszukaj słowa forwarding, DMZ – Demilitarized Zone, Filters and Rules.

Wiele routerów ma wbudowanego firewalla. Bądź pewien, że masz odblokowane odpowiednie porty.

Uwagi:

Jeśli używasz routera, opcja w routerze DHCP - Dynamic Host Configuration Protocol powinna być wyłączona. Przydziel statyczny IP klientowi w sieci. Możesz to zrobić w Panel Sterowania -> Połączenia Sieciowe -> Połączenie Lokalne -> Właściwości -> TCP/IP -> Właściwości. Wyłącz Uzyskiwanie automatyczne IP , wpisz IP z zakresu 192.168.xxx.xxx. Różne routery mają różne zakresy IP’ zobacz w instrukcji routera.

Po wpisaniu IP, Maska Podsieci powinna wypełnić się automatycznie wartościami 255.255.255.0. Ostatni krok to wpisanie IP routera jako Bramę Domyślną.

Porty w Emule można zmieniać w zakładce ustawienia - parametry łącza.

Ja w ten sposób skonfigurowałem ruter D-Link 504 i Emule szleje.Przy dobrej dostępności pliku 60-70kb/s

dzieki:)

Ale zastanawia mnie fakt ze na starszej wersji mialem High ID

Spróbuje zrobic jak powiedziales,ale nie chce za bardzo namieszac bo w sieci

mam jeszcze podlaczone 3 inne komputery:/

Pozdrawiam