Pytanie odnośnie języków obcych w szkole


(Eryk42) #1

Nie chodzę już do szkoły więc się nie nie mam aktualnych informacji a bardzo pilnie muszę się dowiedzieć ile aktualnie w szkole gimnazjalnej jest obowiązkowych języków obcych. Jeśli ktoś byłby zorientowany proszę o pomoc.


(emerge.) #2

Obowiązkowy 1, chociaż to może zależeć od szkoły (chyba).


(Krzysieek88) #3

I od tego o jakim profilu wybierzemy klasę :>


(Dmirecki) #4

Ja mam 2. Jeden podstawowy, i jeden dodatkowy, który można sobie wybrać.

Ale muszą być dwa.


(DanKar) #5

Za czasów, gdy ja uczęszczałem do gimnazjum uczono tam 2-óch języków - podstawowego: j. angielski i jakiś tam dodatkowy, w moim przypadku był to j. niemiecki.


(Stalker) #6

Teraz obowiązkowe są dwa. Angielski + niemiecki, tudzież rosyjski, hiszpański lub francuski.


(Olixxx94) #7

U mnie obowiązkowe są dwa: j.angielski i j.rosyjski (ciekawe czy ktoś się jeszcze uczy rosyjskiego od podstawówki??)


(Blazejwitowski) #8

ja mam szkołe dwujezyczna - przedmioty wykładane także po francusku - matem, geogr, hist. + 6 godzin francuskiego w tygodniu

no i jeszcze angielski - obowiązkowo


(Pax555) #9

pomimo że jestem w Liceum jeszcze mam kontakty ze starą szkołą to u mnie w starym gimn uczą tylko 1 język i jest to angol, jedynie kto chce to może chodzić na dodatkowe z niemca


(M Sexy) #10

W Gimnazjum Angielski i Niemiecki obowiązkowy (Wielkopolska)


(fiesta) #11

To zależy od szkoły, przydziału godzin z siatki dla nauczycieli. Zarządzeniem odgórnym (ministerialnym), obowiązkowo musi byc jeden język obcy, a w klasach o specjalnościach z języków obcych dwa. Reszta zalezy od dyrekcji. Tym nie mniej jeżeli dyrektor wygospodaruje godziny w siatce godzin na zajęcia z drugiego języka bądź organ nadzorujący (miasto, gmina) wyasygnują na to odpowiednie środki, są one również obowiązkowe dla uczniów.

8)


(Mateusz 931) #12

W zależności od szkoły , u mnie jest tak że musimy mieć dwa (wyboru nie ma angielski i niemiecki) jeden bierzemy jakby rozszerzony w moim wypadku angielski i mam 3 lekcje w tygodniu, a drugi dodatkowy tj. niemiecki 1 lekcja w tygodniu. W tamtym roku język dodatkowy nie wliczał się do średniej, w tym już się wlicza jak religia.