Pytanie odnośnie kopii zapasowej. (całkowity laik)

Siemka,

mam takie pytanie. Może wyda wam się ono dość smieszne ale proszę o pomoc gdyż nie bardzo się orientuję w tym temacie. Kupiłem laptopa z legalnym windowsem. Tylko że nie mam do niego płyty z tym systemem. Czy oznacza to że nie mogę formatowć dysku? (bo np. utrace gwarancje?)

Czy może istnieje możliwość stworzenia takiej płytki dzięki której bede mógł zainstalować od nowa system np. przez zrobienie kopii zapasowej i nagraniu tego?

Szczerze to mój pierwszy legalny system i nigdy się tym nie interesowałem.

Dodam że laptop jest firmy toshiba a system to windows 7 64bitowy.

Pozdrawiam :slight_smile:

Witaj. Pa zainstalowaniu najbardziej potrzebnych Tobie programów oraz po usunięciu tych, które są czasowe lub demo i skonfigurowaniu systemu do własnych potrzeb - użyj oferowanego przez Toschibę programu do robienia Recovery. Po jego uruchomieniu nagrasz na dwóch lub trzech płytach DVD ( dobrej jakości ) cały przygotowany i spersonalizowany system. Powodzenia

Ok. Wielkie dzięki, bardzo mi pomogliście :slight_smile:

Pozdrawiam

Dodane 18.11.2010 (Cz) 14:51

A to może pociągnę jeszcze trochę ten tamat.

Gdzieś chyba powinnienem miec “klucz” , numer licencji nie wiem jak to nazwac :stuck_out_tongue: do mojego windowsa. Prawda?

To czy nie można by było najnormalniej w swiecie pociągnać system w sieci a później przy instalowaniu wpisać ten mój kod?

Pozdrawiam :slight_smile: