Pytanie odnośnie nLite

(Atuzar) #1

Robiłem sobie ostatnio płytkę windowsa przez nLite. Niby mam wszystko wypełnione jednak instalacja nie przechodzi tak automatycznie jak powinna. W czasie instalacji wyskakuje mi okienko o wpisanie nazwiska i chyba okienko z nazwą komputera. Jak to wyłączyć bo nie mogę znaleźć tej opcji a chyba mam już wszystko uzupełnione.

I drugie pytanie czy dodawanie dodatkowego oprogramowania w nLite działa dobrze czy sprawi to jakieś problemy (i jak dodać te programy aby automatycznie się instalowały). Znalazłem parę stronek ze skryptami do uruchamiania instalacji ale nie ma tam wszystkich programów które instaluje. Próbowałem przerobić autopatchera jednak instalacja mi się uruchamiała ale nie automatycznie. I ewentualnie czy zna ktoś jakiś program do automatycznej instalacji oprogramowania.

(Gugu007) #2

U mnie na Autopatcher-ze z lipca nLite sypał się przy instalacli samej windy bez oprogramowania.

Z tego co się orientuję, to musisz znależć opcje w instalowanym oprogramowaniu (np. setup-u), która umożliwia instalację danego programu w trybie silent (nienadzorowanym).:mrgreen:

(Saeros) #3

żeby to okienko nie wyskakiwało musisz wszystkie pola wypełnić pod koniec robienia płytki w nLite - "Pełna nazwa", "Organizacja" itp, wybór strefy czasowej też, nic nie powinno zostać puste, a nawet jak to zrobisz to w trakcie instalacji wyskoczy okienko z nazwą kompa, jeśli w nLite już coś wpisałeś wystarczy kliknąć Enter i to wszystko co będziesz musiał zrobić :slight_smile:

A co do integracji, u mnie jak intergowałem IE7 i WMP 11 to za każdym razem kicha, ta część instalatora na niebieskim ekranie działała, ale jak po sformatowaniu dysku i załadowaniu plików potrzebnych do instalacji komp się resetował i miał być windowsowy ekran (tam gdzie jest napisane "Do końca instalacji pozostało 39 min itp" ) to zawsze wyskakiwały jakieś błędy i komp się w kółko resetował ;/ miałem tak z 5 razy.