Pytanie odnośnie pamięci ddr3 w seven-ie


(olo320i) #1

mam pytanie do Was forumowicze odnosnie pamięci ddr 3 chce zrobic dziewczynie upgrate i zastanawia mnie taka kwestia że moge kupić pamięci które mają albo 8 scalaków na jednej stronie płytki albo 4 scalaki na stronie płytki ale większe i tu moje pytanie jaka jest róznica między nimi i które rozwiazanie jest lepsze ?? komputer to laptop

z góry thx


(goomish) #2

Jeden rodzaj to 'single sided' drugi 'double sided'. Kryterium lepszości jest w zasadzie tylko jedno - które z tych kości można swobodnie poupychać w komputerze. Zwłaszcza jeżeli chodzi o ciasnego ze swej natury laptopa.


(Cedar) #3

Krótko: nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeszcze krócej - nie pisz bzdur.

Wyjaśnienie na szybko znalezione w sieci:

Źródło: http://forum.pclab.pl/index.php?s=1ea38 ... &p=4713042


(olo320i) #4

panowie ale czy ilość nalutowanych scalaków ma jakieś znaczenie jeżeli chodzi o jakość wydajność działania ?? i które ramy wybrać te co mają wlutowane 16 małych scalaków czy te co mają 8 dużych scalaków ??


(Cedar) #5

Nie ma znaczenia. Podaj jaka to jest płyta główna to coś się dobrego poleci.


(olo320i) #6

ogólnie to laptop toshiby z procem i7 jakie pamięci moge zastosować to wiem tylko że jak szukałem tych pamięci to znalazłem kilka firm produkujących układy i jedne firmy robią z 16 kostkami na płytce a inne z 8 kostkami i dlatego zanim złoże zamówienie na któreś z nich chciałem sie upewnić żebym nie kupił czasem gorszych a jeszcze jedno pytanko odnosnie cas latency bo moge wybrać takie z cl 7 ale 1060mhz albo cl 9 1333mhz które wziaść ??


(Cedar) #7

Podaj dokładny symbol laptopa i ile już modułów (i jakich) ma zainstalowane bo z tymi danymi to możemy sobie tylko "gdybać"

PS. Jeśli laptop je obsługuje, to lepsze są te 1333 MHz.


(olo320i) #8

laptop to satellite p500- 1cg ma 4giga 1060mhz 2x2


(Cedar) #9

http://uk.computers.toshiba-europe.com/ ... Shop/true/

Nie ma sensu kupować pamięci 1333 MHz, bo laptop obsługuje 1066 MHz maksymalnie. Czyli za szybszą przepłacisz a jej możliwości nie wykorzystasz.

Do czego ten laptop jest używany, że 4 GB pamięci nie wystarcza?


(olo320i) #10

obróbka grafiki, stać nas na to a chce komfortowo pracować więc rozglądam się za kupnem i wymianą

co do pamięci to procek pracuje na 1333mhz więc dlaczego ram nie ??


(Cedar) #11

Tu jest instrukcja http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil ... 162128.zip pobieżnie poczytałem.

Co do częstotliwości, to możliwe, że w zależności od wersji może to być 1066 lub 1333 MHz, sprawdż np. za pomocą programu CPU-Z jaka pamięć jest zainstalowana i z jaką częstotliwością pracuje.

Laptop ten posiada 2 złącza pamięci, czyli nie ma możliwości aby rozbudować obecną pamięć - musisz ją "wyrzucić" i dokupić np. 2 x 4 GB


(olo320i) #12

tak własnie chce zrobić

2 x 4gb

czy firma transcend robi dobre pamięci ??


(Cedar) #13

Chyba jednak tylko do 1066 MHz :wink:

Tu masz dane techniczne i podane są zalecane pamięci (wszystkie 1066 MHz):

http://uk.computers.toshiba-europe.com/ ... e/tab/1/#1 (zakładka "Expansion") Nie znaczy to jednak, że inne pamięci nie będą prawidłowo współpracowały)

No i zwróć uwagę, ze do laptopów są inne moduły (mniejsze rozmiarem) niż do komputerów stacjonarnych.


(olo320i) #14

tak wiem są to SODIMM-Y 204 PINOWE

dzieki za pomoc

pozdrówki


(Cedar) #15

Najlepiej skontaktować się z pomocą techniczną producenta laptopa i dopytać się, które pamięci działają bezproblemowo aby wyeliminować ewentualne problemy ze zwrotem w sklepie.


(MaRa) #16

Kingstona powinny działać :smiley:

Ale uważam, że nie ma sensu rozbudowywać powyżej 4GB, nawet dla grafiki to aż nadto (ile właściwie komputer zużywa podczas normalnej pracy?). A kilka uruchomionych programów jednocześnie to i tak przymuli.