Pytanie odnośnie pamięci RAM

(Burnago) #1

Witam.

Mam pytanko. Wkrótce będe kupował nowe dodatkowe pamięci DDR. I taraz tak. Mam teraz 256Mb DDR wpięte do slotu zaznaczonego czewonym kolorem. A jak kupie jeszcze 1 Gb to nie jestem pewien do którego wpięcia mam je wsadzić. Do środkowego czy do tego zaznaczonego pomarańczowym kolorem. ?

I jeszcze jedno. Dlaczego to pomarańczowym kol. jest osobne?

Moja płyta główna: Epox 8rda3+

8rda3plussb2.jpg

(Błażej) #2

Najprawdopodobnie sloty leżące obok siebie współpracują w trybie DualChannel

Najlepiej żebyś miał 512ram x2 i wtedy wsadzasz te kostki właśnie do tych slotów

A ja często się spotykałem z tym, że te w tym samym kolorze do tego służą.

Najlepiej będzie jak kolega Burnago zajrzy do instrukcji płyty głównej.

(witek-pl) #4

W ten rozdzielony slot wrzucasz kość do pracy w trybie dual-chanel ddr (gdy masz dwie kości o identycznych parametrach, najlepiej tego samego producenta). Zresztą ze strony Epoxa możesz sobie [pociągnąć manual jeśli takowego nie masz , a tam jak obsadzać sloty pamiecią pisze na pewno.

(Tomek Bl) #5

Pamięci w slotach o tych samych kolorach mogą pracować w Dual Chanel jeżeli płyta go posiada, jeżeli nie masz pamięci pod Dual Chanel np. 256+1024 to właściwie obojętnie gdzie włożysz pamięci.

(Burnago) #6

Dobra. To jeszcze jedno. Właściwie jak dużą ma różnice kupienie pamięci o częctotliwości 266 MHz od 400MHz jak obie są w bardzo podobnej cenie.

Przykład:

Pamięć 400MHz

http://www.allegro.pl/item207507987_1gb ... ysta_.html

pamięć 266MHz

http://www.allegro.pl/item210502497_hip ... fv_gw.html

Obydwie są o pojemności 1GB. Właśnie takie zamierzam kupić choć zastanawiam się jeszcze czy nie brać 2x 512MB.

(Craker92) #7

Tak ten sam kolor to dual...

(Burnago) #8

To w końcu dobrze będzie jak kupie pamięć 1GB 400MHz i wsadze ją w tej płycie na środek czyli razem [obok] tej mojej pamięci którą teraz mam? Wtedy ten osobny slot pozostanie wolny.

(Craker92) #9

Ja bym sprzedał to co masz i kupił ten

(Burnago) #10

No ale w końcu 1GB to nie 1,2GB. Zawsze to coś więcej da. :wink: Nie? :o

(Craker92) #11

Da ale niewiele

(Tomek Bl) #12

Tak. Ja mam 1,25GB i jest znacznie lepiej niż sam 1GB.

Jak gra wymagająca dużo ramu to trochę da. A ja mając 1.25 mogę Ci powiedzieć, że jakoś szybciej śmiga niż na 1GB, bo wyciągałem 256 i pracowałem na 1GB.

(Craker92) #13

W czym zauważasz taką różnicę :?:

Podaj FPS'y w jakiejś grze z 1.25GB i 1GB i powiedz jaka różnica...

(Tomek Bl) #14

W FPS'ach żadna, ale wszystko się szybciej otwiera ( poziomy itp.). programy wymagające dużo ramu szybciej się ładują.

(Craker92) #15

Noo pewnie o 0.1ns szybciej :stuck_out_tongue:

(Tomek Bl) #16

Eee tam... ja odczuwam różnice w programach graficznych i ogólnie w Windowsie. Może to bardziej placebo, ale zawsze lepiej jak więcej niż mniej. :slight_smile: