Pytanie odnosnie procesora

witam! mam pytanie odnosnie processora tyle ze chcialbym podkreslic iz pytam ludzi rozsadnych ktorzy nie kieruja sie reklama firmy tylko naprawde osiagami. Posiadam AMD Athlon 64 Processor 3500+ ~2.7GHz i zastanawia mnie czy np. jak bym chcial w przyszlosci zmienic XP-ka na Viste to czy ten procesor byl by godny radzenia sobie z tym systemem? Interesowala by mnie oczywiscie Vista 64 bitowa wiadomo chyba z jakich wzgledow. Ostatnim czasem przypatrywalem sie osiagom Intel Core 2 Duo i zastanawiam sie wlasnie czy pozostac przy obecnym procku czy z czasem jak bede juz zdecydowany na Viste to Go zmienic?

jesli masz za co to oczywiscie ze zmienic na Intel core duo

alen333 proszę poprawić błędy, na forum piszemy polsku.

alen333 a do czego użwyasz kompa? Bo generalnie rzecz biorąc Athlon 64 powinien Ci wystarczyć do pracy w Windows. Jest na tyle wydajny, że powinien dac sobie radę zarówno z Vistą, jak i nowymi grami jeszcze przez jakiś czas.

Wymiana na Core 2 Duo wiąże się z wymianą płyty głównej, być może RAMu (jesli masz s. 939 i DDR).

grac w gry to raczej nie gram bo jak bym chcial z kompa zrobic salon gier to bym sobie konsole kupil, glownie to komp jest mi potrzebny do pracy, ogladania telewizjii cyfrowej, kompresjii filmow, sluchania muzy no do takiego domowego uzytku… ale do gier to zbytnio nie jest mi potrzebny…

Ramu mam 1 giga (DDR) procek oczywiscie 939

wiec jak nie grasz w gry to spokojnie Ci taki komp wystarczy a i Viste udżwignie bez problemu przy 1gb ramu :slight_smile:

I tu mógłby się przydać Core 2 Duo, któy zrobi to rzecz jasna szybciej. Jednak tylko dla tego jednego zastosowania zmieniać całego kompa?

W przypadku gdy masz s. 939 (jak napisales) do wymiany napewno:

-procesor

-płyta główna

-ram

Nie wiadomo jak z kartą graficzną, i jaki masz zasilacz.

Nie widze sensu wymiany procesora.

karta graf. GF 6600GT (AGP) (moze wydajniej by bylo jak by byla na PCI?) zasilacz 650W (nazwy nie pamietam ale napewno nie jakis NN chyba Chiftec czy jakos tak ale nie chce bledu zrobic) mysle w przyszlosci nad GF 8800GT no i tu juz plyte bede musial zmienic bo karta bedzie na PCI ale czy naprawde jest taka kolosalna roznica po miedzy PCI a AGP?

Między PCI-E a AGP nie ma praktycznie żadnej różnicy, oprócz cen karty na pci-e są tańsze od odpowiedników na agp.

Lepiej się upewnić, 2-3 śruby i 10 sek czytania.

A po co Ci karta dla graczy?

Do Visty kup z 4 GB Ramu lub 8, jak będziesz chciał coś obrabiać na kompie.

zasilacz to Chieftec 650W

a grafa to po to zeby mogla obslugiwac DX10

Pod takie cos to wszsytko do wymiany.

Procek na jakiś dwu jajowy

Mobo

Duuużo ramu.

Możesz spróbować sprzedać obecny komp, chodź ja bym pozostał przy tym co masz.

W sumie to nie jest taki zły :wink:

Ja wolałbym poczekać aż wyjdą tańsze odpowiedniki pod DX 10 bo w sumie się zastanawiam po co ci GF 8800 ?? przecież nie jesteś graczem.

poczekaj pewnie wyjdą karty z seri 8xxx tańsze pewnie najsłapszy model to będzie 8200 :stuck_out_tongue:

albo jakiś 8300GT, można też poczekać co pokaże AMD w tym segmencie ale to chyba później będzie…

macie racje… przeplacil bym tylko a tak jak mowie salonu gier w domu nie prowadze… moze w przyszlosci ale to raczej odleglej przyszlosci jak bede dysponowal gotowka to kupie PlayStation 3 ale to juz nie jest rozmowa na ten temat bo nie chce zasmiecac forum :slight_smile: Zobaczymy jak to te wszystkie rzeczy do naszych pecetow po ukazaniu sie juz na stale polskiej Visty beda sie przedstawiac :slight_smile: Ram to napewno zostanie jeszcze zwiekszony :slight_smile: