Pytanie odnośnie tv:)

Witam. Mam parę pytań odnośnie tv. Mam antenę siatkową i podłączony telewizor. W komputerze mam nowy tuner. Czy lepiej podłączyć nową antenę (do tunera) czy kupić rozgałęźnik i przeciągnąć sygnał z anteny, do której podłączony jest telewizor? Nie będzie osłabienia sygnału? I do tunera oczywiście standardowy zasilacz (wzmacniacz). Mniej więcej coś takiego: http://allegro.pl/item454920481_wzmacniacz_antenowy_60db_zasilacz_wtyk_f_hit.html

Następnie odnośnie DVB-S. W jakie satelity najlepiej zainwestować? Chodzi mi o FTA. Jaki talerz (średnica) będzie potrzebny? Tylko żeby nie był to żaden gigant, bo źle wyglądają:(

A może macie jeszcze jakieś inne sugestie, porady?

Pozdrawiam

Paweł

a może byś podłączył sobie kablówkę? :stuck_out_tongue:

Nie, nie podłączam. Przyczyny są różne :x

pomoże ktoś? :?

Ten wzmacniacz ma stanowczo za dużą moc i może uszkodzić antenę.

Jeśli masz już wzmacniacz w antenie i dobry odbiór na TV to powinien wystarczyć. Kup rozgałęźnik i jeśli przy wtyczce do TV miałeś zasilacz, podłącz go przed rozgałęźnikiem.

Jeśli sygnał będzie słaby - trzeba zmienić antenę/instalację antenową na lepszą. Tutaj raczej ciężko będzie znaleźć kogoś, kto na tym się zna, do tego celu polecam forum na www.radiopolska.pl , dział Odbiór TV

Apropo satelity ;]

Antena styknie praktycznie obojętnie jaka… nawet zwykła stara 60cm np od wizji tv itp… plus jakiś konwerter fullband ;] Ustawiamy to na hotbirda ewentualnie zestaw na dwie satelity czyli na astre i hotbirda ;]

Na Astrę i HotBirda jednocześnie 60 cm wydaje mi się że będzie za mała.

Z tego co czytałem dla zeza powinna być przynajmniej 80 cm.

Im większa antena, tym mniejsze kłopoty z odbiorem (zrywanie, pikseliza, całkowity zanik sygnału) będą podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych (silne zachmurzenie, ulewa).

Niby w jaki sposób ma uszkodzić antenę ???

Zbyt mocny wzmacniacz może jedynie doprowadzić do wzbudzania się.

Poczytaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic411376.html