Pytanie odnośnie wstawiana cudzych zdjęc-poszukiwanie

Witam serdecznie!

Mam następujące pytanie: czy jeżeli wstawię czyjeś zdjęcie na serwis typu nasza-klasa albo fotka lub inne w celu odnalezienia jednej osoby, albo żeby postronna osoba przekazała tej szukanej osobie informacje, to czy to wstawienie podlega pod kodeks karny, mogą być jakieś konsekwencje prawne wyciągnięte wobec mnie? Ponieważ chciałbym odnaleźć pewna osobę i zdjęcie wstawił bym nie żeby kogoś oczernić albo coś w tym stylu ale po prostu odnaleźć tą osobę. Proszę o odpowiedź, bardzo mi na tym zależy! :slight_smile:

Wydaje mi się ze żeby takie coś zrobić to trzeba mieć zgodę tej osoby. Jednak jeśli naprawdę chcesz to wykorzystać do tego o czym piszesz i nie masz z tą osobą konfliktów, no to nie powinno być problemu. :stuck_out_tongue:

Nie, z tego, co nas uczono na technice, to nikt się niema prawa przyczepić. Mógłby jedynie wtedy, gdyby pod zdjęciem znajdowało się jego imię i nazwisko, a nie wyraziłby na to zgody.

zdjęcie tej osoby byłoby wystawione tylko w celu nawiązaniu kontaktu, żadnych obraźliwych treści, bez nazwisk. aha no tylko to chciałem widzieć. ale piszcie … :slight_smile: