Pytanie odnośnie zakupu systemu Oem

Witam, jakiś czas temu kupiłem laptopa wraz z fabrycznie dołączonym do niego systemem Win 7 Home Premium. Chciałbym zakupić sobie ten system, ale w wersji Oem gdyż Box nie jest w tej chwili na moją kieszeń. Czy kupując system w wersji Oem 32-bitowy na allegro, będę go mógł zainstalować na swoim Acerze? Czy Windows w wersji Oem za ok 400 złotych, nie posiada dedykacji dla konkretnych laptopów? Proszę o pomoc.

Podam parametry komputera na wszelki wypadek

Acer Aspire 7540G

AMD TURION II X2 M500 (2.2 GHz)

ATI MOBILITY RADEON HD 4570 512 MB

4 GB RAM

500 GB HDD

Nie do końca Cię rozumiem. Kupiłeś sobie laptopa wraz z wgranym systemem Windows7, przypisanym do danego laptopa (czyli wersja OEM). Teraz na allegro chcesz sobie kupić kolejnego Windowsa7 OEM, aby go zainstalować znów na tym samym laptopie? Po co?

Bo chcę sformatować dysk dlatego szukam wersji Oem bez dedykacji.

Ale chcesz sformatować dysk tego laptopa? Przecież nie tracisz przez to licencji…

Prawdopodobnie na dysku masz ukrytą partycję recorvery z systemem i możesz przywrócić dzięki niej system do stanu z dnia zakupu. Poczytaj instrukcję obsługi laptopa

system bez dedykacji może ci nie pójść na twoim laptopie ( brak potrzebnych sterowników na płycie instalacyjnej ). Zresztą czy taki czy owaki system zostanie przypisany do twojego laptopa w momencie aktywacji.

A czemu niby na czystego Windowsa nie można po prostu zainstalować sterowników?

A tak w ogóle to przypadkiem nie dali ci płyty z systemem, ja przy zakupie dostałem tylko do laptopa LG