Pytanie odnośnie zakupu systemu Oem

(Jacu2008) #1

Witam, jakiś czas temu kupiłem laptopa wraz z fabrycznie dołączonym do niego systemem Win 7 Home Premium. Chciałbym zakupić sobie ten system, ale w wersji Oem gdyż Box nie jest w tej chwili na moją kieszeń. Czy kupując system w wersji Oem 32-bitowy na allegro, będę go mógł zainstalować na swoim Acerze? Czy Windows w wersji Oem za ok 400 złotych, nie posiada dedykacji dla konkretnych laptopów? Proszę o pomoc.

Podam parametry komputera na wszelki wypadek

Acer Aspire 7540G

AMD TURION II X2 M500 (2.2 GHz)

ATI MOBILITY RADEON HD 4570 512 MB

4 GB RAM

500 GB HDD

(Freeq52) #2

Nie do końca Cię rozumiem. Kupiłeś sobie laptopa wraz z wgranym systemem Windows7, przypisanym do danego laptopa (czyli wersja OEM). Teraz na allegro chcesz sobie kupić kolejnego Windowsa7 OEM, aby go zainstalować znów na tym samym laptopie? Po co?

(Jacu2008) #3

Bo chcę sformatować dysk dlatego szukam wersji Oem bez dedykacji.

(Starkowski Dawid) #4

Ale chcesz sformatować dysk tego laptopa? Przecież nie tracisz przez to licencji...

(Cedar) #5

Prawdopodobnie na dysku masz ukrytą partycję recorvery z systemem i możesz przywrócić dzięki niej system do stanu z dnia zakupu. Poczytaj instrukcję obsługi laptopa

(system) #6

system bez dedykacji może ci nie pójść na twoim laptopie ( brak potrzebnych sterowników na płycie instalacyjnej ). Zresztą czy taki czy owaki system zostanie przypisany do twojego laptopa w momencie aktywacji.

(Starkowski Dawid) #7

A czemu niby na czystego Windowsa nie można po prostu zainstalować sterowników?

(mb2707) #8

A tak w ogóle to przypadkiem nie dali ci płyty z systemem, ja przy zakupie dostałem tylko do laptopa LG