Pytanie odnośniej jazdy samochodem

witam mysle już pomalutku nad prawkiem i nurtuje mnie jedno pytanie :slight_smile: czy jak np jade na biegu 4 to jak naćisnę pedał hamulca to moge od razu wrzućić na 2 ? czy trzeba pokolei ? 4,3,2,1 ? czy z 4 od razu na 2 mogę ? :slight_smile:

Możesz od razu… to nie gra komputerowa (;

jasne, że możesz :wink: byle po spuszczeniu sprzęgła silnik za dużych obrotów nie dostał. Kwestia wprawy :smiley:

Pozdrawiam :smiley:

Możesz tylko pamiętaj aby nacisnąć też pedał sprzęgła jak będziesz zwalniał i przeżucić na 2kę Bo jak nie wciśniesz sprzęgła to samochód może zgasnąć ale nie musi-zależy jaki silnik.To wszystko zależy od wyczucia,samochodu i z czasem tego się nauczysz.Pamiętam że przez kilka pierwszych miesięcy problemem było dla mnie ruszanie szybsze tj. obsługa równoczesna sprzęgła i gazu i wyczucie-to jest chyba najtrudniejsze.Pamiętam jak ruszałem po prostu puszczając powoli sprzęgło i bardzo wolno wtedy samochód rusza a jak trenowałem z gazem to wyskakiwało mi 3 tysiące obrotów i więcej ;d i dopiero sprzęgło puszczałem ^^

dzieki . a moze doradzicie coś jeszcze jak jeżdzić dobrze ?? :smiley:

Po prostu się nie spiesz nigdy i nawet jak ktoś zatrąbi to olej jeśli nie stwarzasz zagrożenia

ok to troszke czasu minie zanim dojdę do pełnej wprawy z tymi biegami itp :smiley:

nie da się chyba tak napisać komuś jak dobrze jeździć…

najważniejsza rzecz to chyba to że nie jesteś sam na drodze… używaj mózgu… jak będziesz przy następnych światłach 10 sekund później od innych to nic się nie stanie…

a co do techniki jazdy to samo przyjdzie z czasem…

pozdrawiam ;p

jak w pełni panujesz nad autem to znaczy że za wolno jedziesz jak dasz radę tak jeździć bez dzwona przez rok to znaczy że dobrze jeździsz ja tak ciągnę 11 lat i tylko 3 kasacje więc jeszcze się ucze dobrze jeździć :lol:

Ew. możesz hamować silnikiem. Spuszczasz nogę z gazu i redukujesz na niższy, znowu noga z gazu i tak się turlasz to najniższej prędkości. ;D

Tylko tak z 4 na 2 to nie przesadzaj, bo jak z za dużej prędkości wrzucisz, to zarżniesz skrzynię i silnik po pewnym czasie. Ale to kwestia wprawy.

Popatrz na schematy prędkości i prędkości obrotowych na danych biegach Twojego samochodu, dowiesz się z jakiej prędkości możesz bez obaw przerzucać / redukować na wyższy / niższy.

Choć trochę czasu i sam bez książek będziesz miał wprawę.