Pytanie - otwarta pokrywa komputera

Czy nie jest lepiej mieć zamkniętą obudowę niż otwartą przecież wiatrak jest lepszy niż otwarta pokrywa???

Lepszy przepływ powietrza.

W upalne dni lepiej mieć otwartą ( i wtedy gdy komputer pracje dość długo)

Otwarta pokrywa to lepsza wentylacja, ale też wymusza częstsze odkurzanie podzespołów.

Ja mam zdjęte dwa boki i wyjęte “zaślepki” od napędów.

Góry niestety nie udało mi się zdjąć :lol:

A co to jest?? :o

Fachowa nazwa to maskownica :mrgreen:

Ja na lato, wyjełem z obudowy zasilacz i dysk (to co sie grzeje i można wyjąc) i połózyłem z boku. Zasilacz zasłaniał cooler procka, po wyjeciu zasilacza i odstawieniu na bok kompa, temp. procka spadła, o około 10 stopni, więc cos w tym jest :slight_smile:

a nawet lepsze są 2 wiatraki. Jeżeli nie masz zainstalowanego żadnego wiatraczka z przodu, z tyłu budy to możesz otworzyć budę. Jeżeli jest inaczej wiatraczek zainstalowany z tyłu czy też z przodu budy nie ma sensu :wink:

Ze ściąganiem obudowy to wcale nie jest tak kolorowo

tu jest temat o tym http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=83217&highlight=

No to ja już nie wiem :mrgreen:

Popieram. Nie musisz ściągać obudowy z komputera. Chyba że bardzo tego chcesz. :wink:

Od trzech lat mam zdjęte boki w obudowie, im większe sitko tym lepiej. Można zawsze sobie zamontować obok PC wtedy mały wiatraczek jako dodatkowy sposób chłodzenia.

PS: mam płytę Gigabyte 7VT880-RZC ale nie wiem jaki on ma soket, bo chciałem sobie kupić jakiś bardziej wydajny radiator z wiatraczkiem. Bo Everest wskazuje mi Procesor 54 °C (129 °F).

Jak to niewiesz przecież pisze Socket A.

u mnie to tak wygląda i tem nie wzrasta ponad 40C :lol:

6rxvu2ndvg4jbaoxm.jpg

U mnie [obudowa otwarta z trzech stron, wszystkie ściany zintegrowane, inaczej nie otworze]

Procesor AMD Duron 840 MHz [podkręcany] 38 stopni C [na 750 MHz mam 35 stopni]

Płyta 35 stopni C

Otoczenie płyty 23 stopnie C

Na dysku nie mam czujnika ale był nawet ciepły to to wolnych miejsc na śruby [od dysku] doczepiłem po bokach wentylatory i mam chłodny dysk.

Jejku jak ja miałem IP2 700MHz to mi temperatura w największe upały nie przekraczała 43C, a miałem przez pierwsze 5 lat maszyne szczelnie zamkniętą, dopiero pużniej zaczołem wymieniać się danymi na HDD to rozkręciłem. Dopiero na Semptronie 2.0GHz widać 55C i reset na 65C. I tu już trzeba stosować środki zapobiegawcze.

Temperatury

Procesor 53 °C (127 °F)

Seagate ST360021A 42 °C (108 °F)

Seagate ST3802110A 40 °C (104 °F)

Wentylatory

Procesor 3444 RPM

obudowa idzie niedługo do malowania wiec zobacze jak bedzie chłodno kiedy komp bedzie na kartonie lażał :mrgreen:

Lepiej mieć otwartą obudowę mimo wszystko a w szczególności w taki upalnie dni jak tegoroczne lato :wink:

dodam do poprzedniego posta jeszcze to:

zj18xqxctie6g4au.png

wszystko jest chyba jak powinno być… i cisza jaka :smiley:

1688 RPM ja mam 5144 RPM i też mam cisze jak na wiatrak z 15 zł to słysze go dopiero z 1 m, a słuch mam bardzo czuły jak zgasze monitor to przy otwartej obudowie każdy naciska na power 8) .

:lol: mam to samo z tym powerem :smiley: