Pytanie po zabiegu

(Kubekster) #1

Mój ojciec dzisiaj miał wycinaną torbiel w jamie ustnej i ma takie pytanie czy może palić papierosy bo lekarz nic mu o tym nie mówił jak myślicie?

(fiesta) #2

Myślicie że nie, BTW czy to forum medyczne ??

(Scp X) #3

Raczej nie. A przynajmniej nie powinien. Przez jakiś czas.

(Kubekster) #4

ja tam nie widziałem for medycznych więc pisze tu w dziale na luzie :stuck_out_tongue:

(aro1978) #5

Ja bym na jego miejscu przez jakiś czas się powstrzymał z paleniem, bo może wdać się zakażenie albo inne świństwo. Najlepiej jednak, żeby powstrzymał się już na stałe :wink:

(Jadwiga Poczta) #6

powiedz mu, że po tym zabiegu nie można już palić do końca życia. nieważne czy skłamiesz czy nie, na pewno wyjdzie mu to na zdrowie

(Scp X) #7

Nie! Nie! Kategorycznie protestuję! Nie można człowiekowi zabronić palić. Owszem, niech powstrzyma się na jakiś czas. A później to niech sobie pali ile wlezie. Nie ważne, czy skłamie, czy nie składmie, czy jak Ty to sobie _mona wyobrażasz, człowiek sam wie co ma w swoim życiu robić i nikt nie ma prawa ważyć jego decyzji! Oczywiście, jeżeli gośc się powstrzyma od palenia na jakiś czas, to może sam przestanie. Ale nie możesz nakazać jego synowi, żeby mu powiedział, że to zabronione do konca życia, bo to jest nieetyczne. Może Ty sobie kłamiesz, może powiedziałaś matce, że jak będzie palić, to ją szybko rak płóc zeżre, albo ojcu, że od nawet kilku piw dostaje się marskości wątroby, no ale bez przesady. To, że Ty tak robisz, nie znaczy, że inni też powinni. Kłamstwo nawet w dobrej sprawie, jest złe. Zapisz to sobie. Koleś powinien wiedzieć na czym stoi.

(Jadwiga Poczta) #8

SCPx nie muszę mówić moim rodzicom żeby przestali palić czy pić bo nikt w mojej rodzinie nie pali i nikt z przesadą nie pije. każdy ma swoje zdanie, ja uważam że palenie jest chore... i to moja opinia. i zgodnie z moja opinią daję dobrą radę człowiekowi, kłamstwo czy nie, na pewno wyszłoby mu lepiej na zdrowie. myślę że w takiej sytuacji kłamstwo byłoby uzasadnione. aczkolwiek nikt nie musi mnie słuchać, to tylko moja opinia.