Pytanie początkującego w sprawie Linux (Slackware)

Witam ! Mam pytanko, bo mam zainstalowanego XP i chciałbym teraz zainstalować Slackware-a. I tutaj pojawia sie moje pytanie, bo mam 4 partycje zrobione i czy jeśli np: z dysku F usune wszystko to czy moge na nim zainstalować Linux-a i przy włączaniu kompa bedzie sie mnie pytał jaki system wybrać ?

Wiesz, a może zacząłbyś czytać o podstawach systemu Linux, bo takie pytania jakie zadajesz

  1. Wielokrotnie były już omawiane na forum, nie widzę sensu w kółko powtarzać tego samego

  2. To są postawowe pojecia, już się boję , jak zainstalujesz system, i co zrobisz , na kazdym kroku zadasz pytanie na forum ? Jak zainstalować OO2, jak zainstalowac operę ? :roll:

  3. A jesli nie miałeś doczynienia jeszcze z linuxiem to nie biez się za tę dystrybucję bo sobie nie poradzisz, bez obeznania, i nauki podtstaw

ie7 ma 100% racje :slight_smile: Na początek polecam SuSE 10 ale zaczekaj jeszcze do 11 maja i ściągnij sobie nową wersje 10.1 :slight_smile: Sam teraz mam SuSE i jestem z niego bardzo zadowolony :slight_smile:

Tak będzie się pytał, chyba że zrezygnujesz z instalacji bootloadera.

Ja również nie polecam Ci instalacji Slackware, to system dla zaawansowanych.

Na początek polecam Suse, Ubuntu, bądź Aurox :slight_smile:

Wszyscy piszecie, że Slack to system dla zaawansowanych ja poczytałem troszeczkę o nim przed instalacja i sobie z nim poradziłem, miałem go przez 2 miesiace, a nigdy wczesnniej Linuksa nie miałem, wiec wystarczy poczytac :slight_smile: http://www.jakilinux.org <-- POLECAM